Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Az Eurobarométer arra is rákérdezett, szerintük mikor vezetik be az egységes valutát.
Azokban az EU-tagállamokban, melyek még nem vezették be az eurót, a válaszadók többsége úgy véli, hogy az egységes valuta kedvező hatást fejtett ki azokban az országokban, amelyek már áttértek a használatára. Ez derül ki abból az Eurobarométer felmérésből, amelynek eredményét pénteken tette közzé az Európai Bizottság.
Összességében az euróövezeten kívüli hét tagállamban (Bulgária, Csehország, Horvátország, Lengyelország, Magyarország, Románia és Svédország) a válaszadók 56 százaléka osztja ezt a véleményt, a legtöbben – a megkérdezettek 70 százaléka – Magyarországon.
A válaszadók közel fele (átlagosan 45 százalék, Magyarországon 56 százalék) szerint az euró bevezetése kedvező következményekkel járna a hazája számára, és az 50 százalékhoz közelít (átlagosan 47 százalék, Magyarországon 59 százalék) azok aránya, akik szerint az euróövezethez való csatlakozás pozitívan hatna saját életükre. Magyarországon százalékkal a legmagasabb azok aránya, akik támogatják az euró bevezetését, melynek várható idejét a legtöbben (44 százalék) 10 éven belül valószínűsítik.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Az eszközökre, ingatlanokra és a működéssel összefüggő károkra is kiterjedhet a céges biztosítás, de jól kell szerződni.
Kedvező a lehetőség, de alaposan figyelni kell az előírásokra a belső szabályok kialakítására során.
A forint árfolyamingadozása feladja a leckét – különösen, ha importhányadot tartalmazó beruházást kell finanszírozni.
Sokak félelme szerint Oroszország néhány éven belül képes lehet arra, hogy támadást indítson egy másik európai ország, akár egy NATO-tagállam ellen. Ez attól is függ, hogy Ukrajna meddig állja a sarat.
Ha elmaradt volna az alku annak komoly hatása lett volna az 1700 milliárd dollárt kitevő kétoldalú kereskedelemre.
Több ponton is jogellenesnek tartják a folyamatot.
Április 12-én lesz a voksolás, ha hinni lehet a dátumnak a kormányfő polóján.