Reflektorfényben a vagyonadó
A téma rekordgyorsasággal került terítékre. A kormányzati szándék egyértelmű.
Saját lapjában üzent a kommunista párt a Fehér Háznak.
Kínának megvan az ereje és a türelme ahhoz, hogy átvészelje az Amerikával kialakult kereskedelmi háborút, és végig is fogja harcolni azt, ha a washingtoni kormány nem hagy fel vele – idézi a kínai állampárt szócsövének számító People’s Daily vezércikkét a Bloomberg.
Hozzáteszik: Amerikának minden Kínára kiszabott vámot el kell engednie, ha tárgyalni akar kereskedelmi kérdésekről, ugyanis csak egyenlő felek közötti dialógus vezethet minden érintett számára kedvező kimenetelhez.
A lap azt is megjegyzi: az USA nem vette figyelembe saját polgárainak érdekeit, ők ugyanis a viszály miatt mélyebben kénytelenek a zsebükbe nyúlni, amikor bizonyos termékeket, szolgáltatásokat vásárolnak. A vámok bunkósbotként történő használata ráadásul nem veszi figyelembe az amerikai gazdaság állapotát és a nemzetközi gazdasági berendezkedést sem – olvasható a cikkben.
Donald Trump amerikai és Hszi Csinping kínai elnök a jövő héten találkozik Japánban, a G20-csúcson.
A téma rekordgyorsasággal került terítékre. A kormányzati szándék egyértelmű.
Felhasználható-e a személyautó a fejlesztési tartalék feloldására?
A hitel megfelelő előkészítésén nem csak az múlik, hogy kap-e hitelt egy cég, hanem az is, milyen költségek mellett.
Az ingatlan bérleti díja és a kapcsolódó költségek elszámolhatók a költségként? Milyen járulékokat kell fizetni?
Arra hivatkozott, hogy az új kormány szándéka a közmédia teljes átalakítása.