Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Lassan nálunk a legkisebbek az átlagnyugdíjak, miután Románia 70 százalékot emel a legkisebb nyugdíjakon 2021-ig.
A térségben nálunk lehet a legkisebb az átlagnyugdíj, miután Románia 2021-re megemeli a minimálnyugdíjak szintjét, írja a Blikk. A román államelnök Klaus Johannis által is aláírt törvény szerint két év alatt 70 százalékkal növelik meg a minimálnyugdíjakat, és azok elérik a 140 ezer forintos értéket 2021-re. A bruttó román átlagbér 340 ezer forint. Nálunk az átlagnyugdíj ennél alig lesz magasabb két év múlva, várhatóan olyan 142-3 ezer forint lesz, az infláció mértékével növekszik. Szlovákiában, Csehországban, Lengyelországban is magasabb az átlagnyugdíj, mint nálunk, Ausztriában 362 ezer forint. A romániai emeléshez hasonló mértékre jelenleg nincs reális esély.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.
Ha elmaradt volna az alku annak komoly hatása lett volna az 1700 milliárd dollárt kitevő kétoldalú kereskedelemre.
Politikusokat, és résztvevőket kérdeztük Tusványoson arról, hogy el tudják-e képzelni, hogy a Fidesz 2026-ban ellenzékbe kerül.