szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Egy pénzügyi szolgáltatókat képviselő lobbiszervezethez megy dolgozni a magyar pénzügyi felügyelet egykori vezetője.

Távozik az Európai Bankhatóság (EBA) éléről Farkas Ádám, aki 2011 óta volt a szervezet igazgatója – írja az Mfor.hu a londoni székhelyű testület közleménye alapján.

Farkas itthon 1997–2001 között a Magyar Nemzeti Bank ügyvezető igazgatójaként, majd 2002–2005 között a CIB Bank társ-vezérigazgatójaként tevékenykedett, 2009 júniusától 2010 júniusáig pedig a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete (PSZÁF) felügyeleti tanácsának az elnöke volt.

Ezután lett EBA-igazgató, ahol mandátuma öt évre szólt, amely csak egyszer hosszabbítható, ez 2015-ben meg is történt, így 2020 után már nem tudta volna betölteni a pozíciót, most azonban maga mondott fel, korábbi értesülések szerint ugyanis az európai pénzügyi szolgáltatókat képviselő lobbiszervezet (Association for Financial Markets in Europe, AFME) vezetője lehet.

Az EBA közleménye szerint Farkas valóban az AFME-hez megy, és mivel mostani és jövőbeni pozíciója miatt konfliktus alakulhat ki, ezért a foglalkoztatási és etikai szabályaival összhangban úgy döntött, hogy a továbbiakban nem vehet részt az EBA érdemi, felügyeleti munkájában, kizárólag a testület működtetésével kapcsolatos feladatokat láthatja el október 31-ig.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

hvg.hu Gazdaság

Farkas Ádám az EBA új főigazgatója

Farkas Ádámot, a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete korábbi elnökét választotta főigazgatónak 5 éves időtartamra ma az Európai Bankhatóság Felügyeleti Tanácsa.

Horváth Éva Nemzetközi gazdaság

Farkas Ádám: a bankrendszerben a kőkemény racionalizálás időszakát éljük

Farkas Ádámot, a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyeletének (PSZÁF) korábbi elnökét választotta főigazgatójának öt évre az Európai Bankfelügyeleti Hatóság (European Banking Authority – EBA). Az idén januárban megalakult uniós pénzügyi felügyleti hatóság első vezetője így magyar szakember lesz. A nemzetközi válság tanulságai hatására létrehozott intézmény feladata egyebek mellett a nemzetközi bankcsoportok határon átnyúló tevékenységének nyomon követése, a kialakuló kockázatokat értékelése, a figyelmfelhívás, s nem mellékesen egy esetleges európai banki válsághelyzet kialakulásának megakadályozása lesz.