Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A Városligetbe tervezett épület átadása 2020 nyarára csúszhat.
Rossz üveggel kalkulálhattak az épülő Magyar Zene Háza költségeinél, ezért drágult egyik pillanatról a másikra közel tizedével a projekt – írja a G7. Az eredeti szerződés szerint 17,5 milliárd forintot kellett volna fizetni, augusztusban azonban kiderült, hogy ennél többe, közel 19,2 milliárdba kerül a beruházás.
A portál azt írja, az uniós közbeszerzési értesítőben még nem részletezték az okokat, mindössze annyi derült csak ki a hirdetményből, hogy a módosításra olyan körülmények miatt került sor, amelyet „a kellő gondossággal eljáró ajánlatkérő nem láthatott előre”.
A szerződésmódosításban viszont azt írják, hogy a kivitelező legyártott egy valós méretű üvegfalat, de azt követően, hogy a megrendelő Városliget Zrt. megnézte, az összes üvegfelület szerkezeti módosításáról döntött. Emiatt ugrottak meg a költségek.
Európa legjobb középülete lett az épülő Magyar Zene Háza
A beruházás ezzel a világ legjobbjainak járó díj esélyesei közé is bekerült.
A modósításban úgy fogalmaztak, hogy a megnövekedett gyártási és kivitelezési idő, a módosuló technológiai sorrend, az üvegfelületek megváltozott szerkezete együttesen növeli majdnem 1,7 milliárddal a vállalkozói díjat.
Ez azt jelenti, hogy az ár mellett a határidők és az előleg összege is változik. A beruházás befejezésére eredetileg 501 munkanapot adtak, így viszont 729 munkanap áll a kivitelező rendelkezésére, a tervezett átadás pedig 2020 nyarára tolódhat.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Az eszközökre, ingatlanokra és a működéssel összefüggő károkra is kiterjedhet a céges biztosítás, de jól kell szerződni.
Számos ponton változik az adózás rendje 2025-ben. Bemutatjuk a cégvezetők figyelmére is érdemes, jelentősebb változásokat.
Már egyetlen, megfelelően kiválasztott MI-eszköz révén is jelentős hatékonyságnövekedést érhetnek el a kisebb cégek is.
Brutális állatkínzásról szóló videók terjednek globálisan. A tartalomgyártók jellemzően kínaiak, és mivel az országban harmatgyenge az állatvédelem, ezt a legtöbb esetben büntetlenül művelhetik. Az internetnek erről a sötét bugyráról először beszélt lapunknak a Feline Guardians nevű nemzetközi aktivista csoport egy magyar tagja.
Itt az ideje eldönteni, mi a fontosabb politikai szinten is: a sportsiker vagy a gyermekek biztonsága?
Gulyás Gergely és Panyi Miklós beszélgetéséből több fontos információ is kiderült.