Vámháború: Hol tartunk most? Mire kell készülniük a vállalatoknak?
Az Amerikai Egyesült Államok és az Európai Unió között július 27-én megállapodás született egy átfogó vámegyezményről.
Hosszú halogatás után a szaúd-arábiai olajipari cég, az Aramco bejelentette, részvényeket bocsát ki a rijádi tőzsdén. A kereskedés várhatóan decemberben kezdődik.
Mohamed bin-Szalman trónörökös először három évvel ezelőtt vetette fel az Aramco tőzsdére lépésének a lehetőségét, s ugyan folytak az előkészületek, három héttel ezelőtt úgy tűnt, jelentősen elhalasztják a papírok kibocsátását. Most az Aramco vezetése mégis úgy döntött, a lehető leggyorsabban megjelenik a cég a részvénypiacon.
Az Aramco termeli ki a világon felszínre hozott kőolaj mintegy tíz százalékát, s a tavalyi évet 111 milliárd dolláros adózott nyereséggel záró cég piaci értéke valahol kétezer milliárd dollár körül lehet. Az idei év sem rossz, az első három negyedévben 68 milliárd dollár volt az adózott eredmény. Az Aramco tőzsdére bocsátása bin-Szalman reformprogramjának egyik sarokköve, a trónörökös modernizálni akarja az olajban gazdaság közel-keleti állam gazdaságát, és csökkenteni kívánja az olajexporttól való függést. A Bloomberg beszámolója szerint a részvénykibocsátásból származó bevétel nagy részét a szaúdi tartalékalapba teszik majd.
Az Amerikai Egyesült Államok és az Európai Unió között július 27-én megállapodás született egy átfogó vámegyezményről.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
A képzések támogatása segíti az alkalmazkodóképességet és termelékenység javítását - a vállalkozások széles köre számára érhető el ehhez pályázati forrás.
Az üzlet értéke mellett az adásvétel adózási következményeit is érdemes számba venni, legyenek a szereplők cégek vagy akár magánszemélyek.