Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
Az uniós átlag felett használjuk az internetet hivatali ügyekhez.
Népszerű itthon az e-közigazgatás: a magyarok 53 százaléka lép kapcsolatba elektronikus úton közhivatalokkal ügyeinek intézése során, ez a szám meghaladja az uniós átlagot, ami 52 százalék, a V4-ek között pedig vezető pozíciót jelent - írja a Világgazdaság.
A Központi Statisztikai Hivatal (KSH) digitális társadalomról és gazdaságról szóló, a 2018-as évet összegző kiadványa szerint az e-közigazgatás legfejlettebb szolgáltatási szintjét, a kitöltött űrlapok elküldését a visegrádi országok lakosságának átlagosan negyede vette igénybe, ami 8 százalékponttal alacsonyabb az EU átlagánál. A rangsort Magyarország vezette, utána Csehország, Lengyelország és Szlovákia következett.
Az adatok szerint a V4 országcsoporton belül a magyarok használják legintenzívebben a közösségi hálózatokat, és egyharmaddal többet posztolnak, mint az uniós átlag.
Egészségüggyel kapcsolatos információk megszerzésére a hazai felhasználók 74 százaléka vette igénybe az internetet, míg az EU átlaga 60 százalék. Ugyancsak sokan - 29 százalék - éltek azzal a lehetőséggel, hogy a világhálón keresztül foglaljanak időpontot egészségügyi szolgáltatókhoz, ez az adat is jelentősen, 9 százalékponttal meghaladja az uniós átlagot.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral.