Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések az üzleti stratégiába építéséhez.
A dánok aztán igazán komolyan veszik a járvány káros gazdasági hatásainak enyhítésére tett erőfeszítéseket.
Az amerikai és európai kormányok jó részét leiskolázta Koppenhága gazdaságvédelemben. Míg Magyarországon egyelőre aprópénzt különítettek el a költségvetésből a koronavírus-járvány hatásainak enyhítésére vagy ellensúlyozására, az Egyesült Államokban pedig inkább vitatkoznak, mint cselekednek, Dánia mert nagyot álmodni.
Nagyon nagyot.
A kormány a héten közölte a vírus sújtotta magánvállalkozásokkal, hogy a munkahelyek megtartása érdekében
hajlandó az alkalmazottak fizetésének háromnegyedét állni.
Ha egy cég bejelenti, hogy el kellene bocsátania alkalmazottainak 30 százalékát, vagy legalább ötven embert, az állam fejenként és havonta 23 ezer koronáig (nagyjából 1 millió forintig) bezárólag fizeti a bérek 75 százalékát.
A kormány célja ugyanis, hogy a munkáltatók és munkavállalók kapcsolatban maradjanak; hiszen nehezebb talpra állítani a gazdaságot, ha a vállalatoknak előbb fel kell vennie egy csomó dolgozót. Azt remélik, hogy három hónap elteltével az élet visszatalál a rendes kerékvágásba.
Dánia ezzel tulajdonképpen be-, vagy inkább lefagyasztja saját gazdaságát, kvázi elrakja a mélyhűtőbe a járvány lecsengéséig. Hiszen azért fizet az embereknek, hogy ne dolgozzanak, hanem maradjanak otthon. Ugyanis aki az államtól elfogadja a támogatást, az nem végezhet közben munkát. Ha elvonult a veszély, kiveszik a fagyasztóból a gazdaságot, és – elvileg – minden mehet tovább a szokott módon.
Egyéb intézkedések is vannak:
Mindezzel becslések szerint 287 milliárd koronát, a teljes GDP 13 százalékát égetnék el mindössze három hónap alatt. Összehasonlításul: ha ugyanezt Amerikában csinálnák, az 2,5 billió dollárt jelentene.
Dániában szinte minden döntéshozó egyetért a lépések szükségességében, beleértve a tíz parlamenti párt képviselőinek csaknem 100 százalékát, a munkaadókat és szakszervezeteket is. A soha nem látott mentőprogramban napok alatt megállapodtak a felek. Hogy mi lesz, ha az egészségügyi válság a vártnál tovább húzódik, azt egyelőre senki sem tudhatja.
[Nyitókép: a Christiansborg palota, a dán parlament épülete]
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések az üzleti stratégiába építéséhez.
Összefoglaló az aktív pályázatok legfontosabb feltételeiről: kik pályázhatnak, mekkora összeget lehet igényelni, mire fordítható az elnyert támogatás.
Javult a vállalkozások alkupozíciója: az árak konszolidálódtak, a kockázati prémiumok csökkentek, van verseny. Érdemes élni a lehetőségekkel.
Milyen jogi megfelelési követelményekre kell figyelnie a vállalkozásoknak, ha MI-alapú eszközöket használnak a munkaügyi területeken?
Az egykor zűrös életű rocklegenda alig két hete adta le minden idők második legtöbb bevételt termelő jótékonysági koncertjét. Számos egészségügyi problémája volt, Parkinson-kórban is szenvedett.
Az amerikai elnöknek Jeffrey Epsteinnel kapcsolatban olyan összeesküvés-elmélet ellen kell védekeznie, amilyenekhez korábban ő szoktatta a most dühös táborát.
Lélegzetelállító alpesi tájaktól a Harry Potterből ismerős viaduktig az öreg kontinens tele van szebbnél szebb vasútvonalakkal, melyeknek nagy részén ráadásul külön felár nélkül vonatozhatunk.