Lehet-e egy vállalkozás kötelező bankszámlája Wise vagy Revolut számla?
Egyelőre nem, de ez nem jelenti azt, hogy adott esetben nem éri meg a cégnek ilyen számlával rendelkeznie.
Egy Kína- és egy USA-központú világ jöhet létre a következő években, az EU-nak és az Egyesült Államoknak pedig óriási szüksége lenne egymásra. A fő kérdés az lehet, ki tudja a legjobban elhitetni, hogy ő biztonságot ad - erről tartott előadást Orbán Krisztián közgazdász.
A 2020 és 2022 közötti időszak szelektálni fog, kiderül, hogy az előző tíz év folyamataiból mi volt tartós, és mi csak átmeneti – mondta Orbán Krisztián közgazdász, az Oriens ügyvezető partnere a Hősök Tere Karantén Szalonban.
A 2008-as válság után nem volt egy nagy domináns szereplő sem, amely az Egyesült Államok korábban betöltött, szinte egyeduralkodó szerepét betöltötte volna, „a globális seriff eltűnt”. Elméletileg megvoltak a normák, amelyet követni kellett volna, de nem volt senki, aki ezeket betartatta volna. Sok ország így is követte a normákat, de megjelent a potyautas – Magyarország, Kína, Lengyelország - és a troll - Oroszország.
Ez 2018-ban némileg változni kezdett, „a seriff vissza-visszanézett a városba”. Az amerikai politikai elitnek ma már szinte teljes a konszenzusa abban, hogy Kínát meg kell állítani. Ezzel egy időben a techcégekkel szemben is egyre többen követelnek szigort, hogy az ottani lehetőségeket kihasználva ne áshassák alá a demokráciát – igaz, ebből egyelőre a szabad piacra hivatkozva nem lett szinte semmi. Ebben a helyzetben érkezett meg a koronavírus és a gazdasági válság a világba.
Az erős üzenet, amire rezsimeket lehetett alapozni, az elmúlt években a hatékonyság volt. Ez most megváltozhat, a biztonság lehet az. Az államba vetett hit lehet a fontos – ebből a szempontból Oroszország nem áll jól, hiszen onnan még a saját polgárai közül is sokan menekülnének. A trollok és potyautasok tere sokkal kisebb lehet, mint eddig.
A szakértő szerint várhatóan két világ lesz: egy Kína-központú és egy USA-központú.
Mindkét országnak nagy belső feszültségei vannak, ilyenkor pedig semmi más nem jön annyira jól a politikusoknak, mint egy nagy külső ellenségkép. Az Egyesült Államokban ez attól függetlenül így lehet, hogy ki nyeri az elnökválasztást: Donald Trump és Joe Biden egymással versenyeznek, ki lenne keményebb Kínával. Az USA és Kína vezetői is azt terjesztik, hogy a másik ország terjesztette el a vírust – már csak azért is, mert Kínában óriási egészségügyi, az Egyesült Államokban hatalmas gazdaságpolitikai hibákat vétettek. Az USA és Kína a következő években valószínűleg egymás gazdasági mozgásterét próbálják majd gyengíteni – tette hozzá.
Az EU-nak eközben óriási szüksége volna az Egyesült Államok támogatására, de egy Kína ellen vívott gazdasági-technológiai háborúban az USA is sokkal gyengébb lenne az EU nélkül. A baj ebben az Orbán Krisztián szerint, hogy Trumpnak németfóbiája van. Ha Joe Biden lesz a következő amerikai elnök, az USA és az EU sokkal közelebb lehet egymáshoz, mint bármikor az elmúlt évtizedben, ha pedig Trumpot újraválasztják, akkor megjósolhatatlan, mennyire marad szoros a szövetség.
Ami Magyarországot illeti: a szakértő szerint akármi is történik a szavak szintjén, az ország – és a politikusok – érdeke az, hogy a nyugati érdekszférán belül maradjunk. A magyar kormány sikeressége is azon múlik szerinte, hogy az emberek azt fogják-e érezni, hogy az állam biztonságot nyújt. Azon lehet nagy verseny nálunk és más országokban is a pártok, vagy épp ideológiák között, hogy milyen téren akarjanak az emberek leginkább biztonságot: az egészségügyben, a gazdaságban, a klímaügyekben, vagy valami egészen más témában.
Egyelőre nem, de ez nem jelenti azt, hogy adott esetben nem éri meg a cégnek ilyen számlával rendelkeznie.
Kedvező a lehetőség, de alaposan figyelni kell az előírásokra a belső szabályok kialakítására során.
A forint árfolyamingadozása feladja a leckét – különösen, ha importhányadot tartalmazó beruházást kell finanszírozni.
A sikeres cégfelvásárlás alapja az előre megtervezett finanszírozási háttér. Milyen szempontokat szükséges feltétlenül szem előtt tartani ennek során.
Magyar Péter ingatlanok, festmények, autó és pianínó mellett még egy 20 forint névértékű 4iG-részvényt is feltüntetett.
1978 óta egy és ugyanaz a kérdés: lehet-e valaki olyan jó Superman, mint amilyen Christopher Reeve volt?
Két tankert is megtámadtak a jemeni húszik pár nap leforgása alatt a Vörös-tengeren. Az akciókról és a süllyedő hajókról látványos videókat forgattak.
A hízelgést és a fenyegetést felváltva alkalmazva szavaztatta meg a republikánusokkal Donald Trump a „gyönyörű” költségvetési törvényt.
Az elnök nem vette jó néven, hogy korábbi szövetségese harmadik politikai erőt alapítana. Hogyan babrálhat ki Elon Musk Donald Trumppal?
Közel-keleti válság ide vagy oda, a világ szinte fürdik az olajban.