Egy fiatal öngyilkos lett, mert az app, amivel a tőzsdén kereskedett, 224 millió forintnyi mínuszt mutatott

16 ezer dollárt fektetett be, de 730 ezer dolláros adósságot halmozott fel a Robinhood applikációval a 20 éves egyetemista. Most kiderült, lehet, hogy csak tévedésből jelent meg ez az összeg.

  • hvg.hu hvg.hu
Egy fiatal öngyilkos lett, mert az app, amivel a tőzsdén kereskedett, 224 millió forintnyi mínuszt mutatott

Öngyilkos lett egy 20 éves amerikai egyetemista, aki 730 ezer dolláros, azaz közel 224 millió forintnyi adósságot halmozott fel a Robinhood nevű részvénykereskedő applikációval – írja a Forbes. Mint a hírt kiszúró Portfolio idézi, Alexander E. Kearns búcsúüzenetében azt írta:

Hogyan lehetett képes egy kereset nélküli 20 éves majdnem egymillió dollárnyi tőkeáttéttel kereskedni?

A fiatal 16 ezer dollárral kezdete a kereskedést, azaz 4,9 millió forinttal. Állítása szerint sosem engedélyezte a tőkeáttételt. Levelében azt is hangsúlyozta, hogy fogalma sem volt arról, hogy a díjmentes tőzsdézést kínáló applikációval mit csinál.

A Forbes egy képernyőkép alapján próbálta megérteni a történteket. Arra jutottak, Kearns opciós szerződésekkel húzhatta csőbe magát. Szerintük az sem elképzelhetetlen, hogy a 730 ezres mínusz csak átmeneti volt: miközben az egyik oldalon részvényeket vásárolt, addig a másik oldalon ugyanilyen értékben eladott, csak annak értéke az adott határidő végéig nem jelent meg egyenlegén. A fiatal egy pénzügyi területen dolgozó hozzátartozója is azt nyilatkozta a lapnak: szerinte a fiú nem is hibázhatott akkorát. Ő a Robinhood felhasználói felületét okolja a tévedésért.

Részleteket adatvédelmi okokra hivatkozva nem közölt a Robinhood a lebonyolított tranzakciókról. A lapnak arról nyilatkoztak: megrázta őket Kearns halála, és részvétüket fejezték ki családjának. A történtek miatt felülvizsgálják az applikációjuk nyújtotta lehetőségeket.

A Robinhood a koronavírus-krízis alatt 3 millió új felhasználót szerzett, többnyire olyan fiatalokat, akik soha nem foglalkoztak korábban a tőzsdével. A díjmentes kereskedést kínáló startup modelljét számos másik cég is lemásolta, most már ingyen lehet kereskedni az E-Tradenél, az Interactive Brokersnél, a Charles Schwabnál és a Merill Lynchnél is. 

Ha ön is úgy érzi, segítségre lenne szüksége, hívja a krízishelyzetben lévőket segítő, ingyenesen hívható 116-123, vagy 06 80 820 111 telefonszámot! Amennyiben másért aggódik, ezt az oldalt ajánljuk figyelmébe.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek