Nyersanyagpiaci kilátások 2025 második felére
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
Esik a forint, április óta nem volt ennyire gyenge az árfolyama.
Miután közel két héten át 357-359 között ingadozott a forint-euró árfolyam, a múlt hetet már 360-nál zárta, hétfőn pedig gyengülni kezdett, a tőzsdenyitás után alig több, mint egy óra alatt 362-ig esett. Onnan aztán lassan gyengült tovább,
a délután már 363,46 forintba is került egy euró, és egyelőre nem látszik, hogy a lassú, de folyamatos gyengülésnek hol lehet a vége.
A koronavírus-járvány erősödése miatt Közép-Európa többi devizája is gyengül, vagyis az, hogy esik a forint, nem országspecifikus probléma, az már annál inkább az, hogy nálunk gyenge helyzetből indult ki. A Magyar Nemzeti Bank kedd délután jelenti be, hogy hozzányúl-e az alapkamathoz, ez, valamint a döntés indoklása mozgathatja hamarosan az árfolyamot.
Ennél gyengébb a forint utoljára április 3-án volt, akkor 364-nél járt az árfolyam. A történelmi mélypontot két nappal korábban, április 1-jén értük el, amikor 369,5 forintba is került egy euró – ennek a felhatalmazási törvény okozta politikai bizonytalanság volt az oka, valamint az, hogy azokban a napokban csak ígérgette a kormány, hogy valamit majd bejelentenek a gazdasági intézkedésekből, de az érdemi lépésekre még várni kellett. Az egy napon belüli középárfolyam is ezen a két napon volt a leggyengébb, 364,57, valamint 364,42, a mai középárfolyam a 363-at súrolja alulról.
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
A bvk hosszú távú döntés, az adózási kérdéseket ezt figyelembe véve célszerű kezelni.
David Zucker, a Naked Gun rendezője biztosan nem nézi meg a Liam Neesonnal készült negyedik részt, mert az szerinte ötlettelen másolat lesz csupán. A ZAZ-trió egyharmadával Leslie Nielsen fingógépéről, a pilótás pedofilpoénokról, a Top Secret bukásáról és O.J. Simpsonról is beszélgettünk. És persze a Csupasz pisztoly 4-ről, amiből kihagyták.
Nem világos, hogy a leginkább szablyacsörgetésnek tekinthető kereskedelmi háború átmegy egy langymeleg állapotba, vagy augusztus elsején totális káosz lesz a vége.
Vajon eljön az idő, amikor a boltok nekünk fizetnek majd azért, hogy náluk vásároljunk? Nem tudni, de tény, történelem során volt néhány furcsa példa arra, mi miért került kevesebbe és ennek mi lett a következménye. Elek Péter hozott is párat a Duma Aktuál közönségének.