szerző:
Lengyel Miklós
Tetszett a cikk?

Kilenc éve vonult ki onnan, mert üzleti modellje egyre gyengébben muzsikált az internet világában. A híres magazin papír kiadását idén meg is szüntették.

Csak 381 millió dollárra becsülik jelenleg a Playboy Enterprisest, amelynek 142 millió dolláros adóssága van. A cég egyesül a Mountain Cresttel, és így együtt mennek a tőzsdére. A cég új üzleti modellje azt hirdeti, hogy fogyasztási cikkeket árul: a termékskála kiterjed szexuális szolgáltatásokra, ruhákra és a szerencsejátékokra is. A híres Playboy nyuszis logó most fehérneműkön és digitális szerencsejátékokon jelenik meg.

Fénykor a meztelen Marilyn Monroe-val

1953 decemberében indította el a Playboy magazint Hugh Heffner, aki jó érzékkel a kor legszexepileseb színésznőjét tette a címlapra. A meztelen fotók botrányt váltottak ki a puritán Amerikában, de egyúttal komoly üzleti sikert jelentettek. Az aranykort a hatvanas és hetvenes évek jelentették, még Kennedy elnök is kapcsolatba került Marilyn Monroe-val. Aztán az informatikai forradalom betett a Playboynak is. Az alapító, Hugh Hefner 2017-ben halt meg 91 éves korában. 35%-os részesedése volt a haldokló cégben, ezt a család gyorsan eladta egy informatikai vállalkozásnak.

A jövő bizonytalan

Bianco csekk cégnek hívják az üzleti életben a Mountain Crestet, amellyel a Playboy egyesül. Ezek a cégek azért vásárolnak fel másokat, hogy azután tőzsdére vigyék őket. A Covid-19-járvány jót tett ezeknek a felvásárló cégeknek, mert csaknem 41 milliárd dollárt hoztak össze eddig az idén - ez pedig a tavalyinak több mint a négyszerese.

Mit gondolnak minderről a Playboynál? "A célunk mindig is az volt, hogy visszatérjünk a tőzsdére" - nyilatkozta a Playboy főnöke. Ben Kohn sietett hozzátenni , hogy máris új vásárlásokon gondolkodnak, hogy növeljék az egykor oly híres Playboy tőzsdei értékét.

(BBC)

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!