Feszültség és konfliktus a szervezetben – Hogyan kezelhető?
Az egészséges csapatműködés és az eredményesség szempontjából kulcskérdés, hogyan kezeli a cégvezető a konfliktusokat.
Rontotta a Raiffeisen a 2020-as GDP-előrejelzését. Úgy számolnak, hogy még 2021-ben sem fog visszatérni a magyar gazdaság a válság előtti szintre.
6,5 százalékkal eshet idén vissza a magyar gazdaság teljesítménye – így számolnak a Raiffeisen elemzői. Ez nagyobb pesszimizmust jelez, mint a korábbi előrejelzésük, eddig úgy gondolták, hogy 5 százalékos lehet a recesszió.
Török Zoltán, a bank vezető elemzője az előrejelzést bemutató sajtótájékoztatón arról is beszélt: 2021-ben 4 százalékos növekedés jöhet. De ez az idei gyenge év után nem lesz annyira nagy teljesítmény, így csak 2022-re tér vissza a magyar gazdaság a válság előtti szintre.
Ez nagyjából megfelel a kormány várakozásának is: Varga Mihály pénzügyminiszter nemrég arról beszélt, hogy 5 helyett 6-6,5 százalékkal eshet vissza idén a GDP, jövőre pedig nem 4,8, hanem csak 3,5-4 százalékkal nőhet.
A forint még tovább gyengülhet az elemzés szerint. A Magyar Nemzeti Bank számára ugyanis most fontosabb az alacsony kamat, mint a forint stabilitása.
Török Zoltán úgy látja: a járvány első hullámában meghozott gazdasági intézkedések és a járványügyi korlátozások kedvezőek voltak. Most viszont „égető szükség lenne” egy nagyobb gazdaságvédelmi akciótervre. A kormány gazdaságpolitikája ugyanis nem orvosolja azokat a problémákat, amelyeket a jövedelem kiesése okoz.
Az egészséges csapatműködés és az eredményesség szempontjából kulcskérdés, hogyan kezeli a cégvezető a konfliktusokat.
A vállalkozások belső problémáiból eredő pénzügyi válságok jelentős része elkerülhető lenne. Mutatjuk hogyan.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
A sikeres cégfelvásárlás alapja az előre megtervezett finanszírozási háttér. Milyen szempontokat szükséges feltétlenül szem előtt tartani ennek során.
Finnországnak elöregedő társadalma miatt különösen fontos a külföldi munkaerő bevonzása és megtartása. A nyitott, befogadó ország képe mögött azonban jelen van a rasszizmus, és folyamatos politikai viták tárgya a bevándorlás szabályozásának kérdése.