Bezárul a kiskapu a Wise, Revolut előtt is – drágul a vállalkozói bankolás?
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Kevesebb személyes találkozást és gyorsabb ügyintézést szeretne a gazdaságvédelmi operatív törzs elérni, ehhez pedig egy olyan javaslatot tettek, amelyet fél éve megígért a kormány, valamint öt olyat, amely a digitalizáció terjedésével a járványtól függetlenül is időszerűvé vált már.
Varga Mihály hétfőn azt ígérte, hogy a gazdaságvédelmi operatív törzs keddi ülése után jelenti be az újabb gazdasági döntéseket. Akkor még csak annyit mondott el a pénzügyminiszter a részletekről, hogy ezek egyszerűbbé, gyorsabbá és olcsóbbá teszik majd a pénzügyek intézését.
Kedden kora délután a pénzügyminiszter a Facebookon jelentette be a hatpontos javaslatcsomagot. Az intézkedések a következők:
Vagyis a most bejelentett hat pont közül az első olyan, amelyet már áprilisban megígért a kormány, a többi ötre pedig előbb-utóbb amúgy is sor került volna, ahogy terjed a digitalizáció – természetesen ettől még jól jön a járvány visszaszorítása szempontjából is az, hogy csökkentik a személyes ügyintézést.
A bejelentések több ponton is homályosnak tűnhetnek, de a miniszter kétperces videóbejelentkezésében a részletszabályokra nem tért ki, azokra várni kell, amíg rendelet lesz a tervekből.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Számos adómentesen vagy kedvezményesen biztosítható juttatási forma közül lehet választani.
Jelentős ingatlanár- és bérletidíj-emelkedés a kkv-k körében népszerű lakásirodák és B-kategóriás irodaházak piacán is.
Költséghatékony és magas minőségű szolgáltatások érhetők el, akár a teljes munkavállalói körre, akár csak a kulcspozícióban lévő alkalmazottakra.