Budapesti lakbérek: a belváros néha már olcsóbb a külvárosnál

A legdrágább piaci alapú bérlakások a budai várban vannak, de belvárosi árakkal lehet találkozni a XVI. kerület árpádföldi részén is.

  • hvg.hu hvg.hu
Budapesti lakbérek: a belváros néha már olcsóbb a külvárosnál

A koronavírus lejjebb szorította a bérleti díjakat Budapest belvárosában, így már nem ritka, hogy a belső kerületekben jobb áron találni kiadó lakást, mint a főváros olcsóbbnak gondolt külső részein – derül ki az Albérletkalkulátor.hu adataiból.

A havi bérleti díjakat térképre is vitték. Az interaktív térkép különlegessége – emelik ki – abban áll, hogy sok hasonlóval szemben nem kerületi bontásban, hanem irányítószámok szerint teszik követhetővé a különbségeket.

A budai vár négyzetméterenkénti 3758 forintos árral számít a legdrágábbnak. Ezt követi szorosan az Andrássy út Opera környéki része, ahol 3688 forint, majd az V. kerület Bazilika és Lánchíd közötti területe, ahol pedig 3566 forint egy négyzetméter ára. De belvárosi árakkal lehet találkozni a IX. kerület külső részén és a XVI. kerület árpádföldi részén is.

Miközben egyes külső kerületek drágábbak, bizonyos belső körzetekben mostanság könnyebb kedvező árú albérletet találni: az I. kerületnek például két része, az Attila út és a Víziváros épp annyira lehetnek megfizethetők, mint Kispest, Csepel, Pestszentlőrinc néhány körzete vagy épp Ferencváros egyes rehabilitált részei. A havi átlagos bérleti díj ezeken a területeken egyaránt 120 és 140 ezer forint között mozog.

A legalacsonyabb bérleti díjakat a város szélső területein, a XXIII kerület külső részén, a XVII. kerületi Rákoshegyen, valamint a XV. kerületnek a Fóti út és Dunakeszi út közötti részén találni.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Megszavazták a módosított költségvetést, de Budapest csak időt nyert, életet nem - közvetítésünk a Fővárosi Közgyűlés üléséről

Megszavazták a módosított költségvetést, de Budapest csak időt nyert, életet nem - közvetítésünk a Fővárosi Közgyűlés üléséről

A július 1-i határidő előtti utolsó pillanatban, a hétfői rendkívüli közgyűlésen dőlt el, hogy a fővárosi képviselők kiigazították a már korábban, konszenzussal elfogadott 2025-ös költségvetést, így van újra érvényes büdzséje a fővárosnak – év végéig. Ha nem így lett volna, durva korlátozásokkal és pénzügyi nehézségekkel járó állapotra kellett volna készülni.