Nem félünk eléggé
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
A Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatóságnak nincs más eszköze, mint egy nyilvános jelentés arra, hogy nem tett eleget a felszólításuknak a Magyar Turisztikai Ügynökség.
Nem hozza nyilvánosságra a milliárdos Kisfaludy pályázatokat elbírálók nevét a Magyar Turisztikai Ügynökség (MTÜ) – számolt be a hírről a K-Monitor. Ezt az MTÜ még a Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatóságnak sem volt hajlandó elárulni.
Az adatvédelmi hatóság honlapjára február 4-én került fel egy dokumentum, mely szerint egy bejelentő kifogásolta a hatóságnál, hogy az MTÜ nem válaszolta meg érdemben tavaly márciusi adatigénylését, hogy kik alkotják azt a „szakmai grémiumot”, akik a pályázati rendszeren kívül benyújtott támogatási kérelmek elbírálásában vesznek részt.
Mivel az MTÜ érdemben nem válaszolt a közérdekű adatigénylést benyújtó személynek, a hatóság vizsgálatot indított. Az MTÜ szerint ezek az információk 10 évig titkosak, ugyanakkor az ügynökség szerint az igényelt adtok eleve nem szolgálnak a döntés megalapozásául, azok a támogatások megítélése szempontjából irrelevánsak.
Azzal érveltek, hogy „kontrollálhatatlanná válhatna a döntéselőkészítésben résztvevő személyek külső megkereshetősége, amely a Magyar Turisztikai Ügynökség törvényes működési rendjét vagy feladat- és hatáskörének illetéktelen külső befolyástól mentes ellátását veszélyeztethetné."
Az Adatvédelmi Hatóság bár nem fogadta el a Rogán Antal felügyelte, támogatásai során komoly összeférhetetlenségi ügyekbe keveredő ügynökség érvelését. Az MTÜ azonban nem tett eleget a felszólításnak, a Hatóságnak azonban nincs más eszköze, mint egy nyilvános jelentés.
Legutóbb a balatoni borász, Laposa Bence támogatási ügye kavart botrány: Laposa ugyanis a Balatoni Kör elnökeként listát adott az MTÜ-nek arról, kiket támogassanak és ő és pincészetei is jelentős állami támogatásban részesültek.
A 444.hu cikke is összegyűjtötte, milyen korábbi ügyek miatt is problémásak az MTÜ Kisfaludy programjának keretében kiosztott támogatások: a 2030-ig szóló, 300 milliárdos program támogatásainak első körében elsősorban a NER olyan kedvelt szereplői kaptak jelentős támogatásokat, mint a fideszes képviselők mellett Garancsi István, Hernádi Zsolt, Csányi Sándor közös cége, Széles Gábor vállalkozása, valamint egy Mészáros Lőrinchez kötődő ötcsillagos szállodája is nyert vissza nem térítendő támogatást.
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
Költséghatékony és magas minőségű szolgáltatások érhetők el, akár a teljes munkavállalói körre, akár csak a kulcspozícióban lévő alkalmazottakra.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
A forint árfolyamingadozása feladja a leckét – különösen, ha importhányadot tartalmazó beruházást kell finanszírozni.
Az még nem dőlt el, meddig lesz elérhető.
A Tisztelet Társasága alapítója hosszú betegség után halt meg, 54 éves volt.
14 kilót fogyott a német aktivista.
Fedinec Csilla szerint enyhíthető lett volna a feszültség a kárpátaljai magyar férfi halála ügyében, ha értelmes párbeszéd indul Ukrajnával.