Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Az olajárnak, a nagy petrolkémiai árrésnek és a járvány utáni újraindításnak köszönhetően akkora volt a Mol nyeresége, hogy az éves célt is megemelték 700 millió dollárral.
Történetének legjobb negyedéves eredményét érte el a Mol-csoport – közölte a cég. A második negyedévben 893 millió dollár, azaz 262,9 milliárd forint volt az eredmény (EBITDA), ami 153 százalékkal magasabb a tavaly ilyenkorinál. Az akkori krízis miatt ez önmagában még nem a legjobb összehasonlítási alap, de bármi mást választottunk volna ki viszonyítási pontnak, 2021 második negyedéve jobb annál.
Annyira sikeres lett ez a néhány hónap, hogy a cég éves célját is megemelték. Eddig az volt az iránymutatás, hogy 2,3 milliárd dollár eredményt lehet elérni 2021-ben, most már 3 milliárd dollárral, azaz 897 milliárd forinttal számolnak. Időarányosan jól állnak, az első félév után 1,56 milliárd dollár az eredmény.
Mindez az erős olajáraknak és a rekordszintű petrolkémiai árréseknek tulajdonítható, de szerepe volt a járványügyi korlátozások enyhítésének is, amely pozitív hatással volt az értékesítési mennyiségekre
– magyarázta a cég közleménye a jó teljesítményt.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Az eszközökre, ingatlanokra és a működéssel összefüggő károkra is kiterjedhet a céges biztosítás, de jól kell szerződni.
Számos ponton változik az adózás rendje 2025-ben. Bemutatjuk a cégvezetők figyelmére is érdemes, jelentősebb változásokat.
Már egyetlen, megfelelően kiválasztott MI-eszköz révén is jelentős hatékonyságnövekedést érhetnek el a kisebb cégek is.
Érkezik a magyar fesztiválkultúra történetét feldolgozó dokumentumfilm. Arról, hogy miért és hogyan rendeződik át manapság a hazai fesztiválpiac és hogy szeretnek-e egyáltalán a fiatalok fesztiválozni és sörözni, a rendezővel, Csizmadia Attilával beszélgettünk.
Kötelezettségszegési eljárás indult Magyarország ellen az ingyenes szén-dioxid-kvótákat terhelő különadó miatt. A teherrel sújtott külföldi cégek visszafogják termelésüket, dolgozókat küldenek el vagy távoznak.
15–9-re nyertek a mieink.
Már így is Magyarországé az elmúlt 10 év legdurvább drágulása az EU-ban.