Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Egyetlen negyedév leforgása alatt 15 százalékkal több bankkártyás vásárlás történt Magyarországon, a költések összege viszont nem sokkal emelkedett.
Soha nem fizettek még annyiszor bankkártyával egyetlen negyedév leforgása alatt Magyarországon, mint 2021 harmadik negyedévében – számolt be róla a Világgazdaság. A Magyar Nemzeti Bank (MNB) adataira hivatkozva a lap azt írja, ez 15 százalékkal, vagyis negyvenmillióval több ilyen tranzakciót jelent, mint amennyire 2021. második negyedévében sor került.
Az MNB szerint a gyakorlatban ez azt jelenti, hogy összesen 322 millió bankkártyás tranzakciót bonyolítottak a vásárlók 2021 júliusa és szeptembere között. Korábban ez a szint alig lépte át a 250 milliós határt.
Mindez ugyanakkor nem jelenti azt, hogy a vásárlások számával párhuzamosan ugyanilyen arányban nőtt volna a vásárlásonként elköltött összeg. 2021 harmadik negyedévében 2457 milliárd forint értékben vásároltak így ügyfelek, míg 2021 áprilisa és júniusa között ez az összeg 2279 milliárd forint volt. Ez csupán 8 százalékos növekedést jelent.
Az adatokból az is kiderült, a 8 ezer forint/vásárlás helyett most már csak 7620 forint/vásárlás került be az adatsorba.
A vásárlások többsége egyébként a boltokban történt, és volt 28 ezer olyan tranzakció is, ahol több mint 1 millió forint cserélt gazdát.
2021 harmadik negyedévében egyébként 23 millió készpénzfelvétel történt, ez összességében 2188 milliárd forintot tett ki.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Nagy feltűnést keltett és sok díjat elnyert A fehér várkastély című, Japánban, az Edo-korban játszódó társasjáték. Az alapötlete olyan, hogy elsőre nem is érti az ember, hogy lehet ezt kivitelezni, de az első játék után kiderül: A fehér várkastély rászolgált a sikerére.
Pálinkás József, az MTA volt elnöke a Népszavának arról is beszélt, hogy a magyar kormánynak nincs semmiféle tudománypolitikája, csak kósza ötletei.
A Gyurcsány-tánc óta nem láttunk ilyet.