szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Florian Neuhann-nal egy magasrangú uniós diplomata közölte a hírt.

Háború Ukrajnában
Több mint ezer napja tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.
Friss cikkek a témában

Az este folyamán Magyarország, Szlovákia és Ausztria képviselői elálltak az olajembargóval kapcsolatos vétótól – írta ki a Twitterére Florian Neuhann, a ZDF brüsszeli tudósítója. Az embargóról az elkövetkezendő napokban – egyes értesülések szerint már csütörtökön – születik döntés, de a bevezetése még hónapokig elhúzódhat. A három ország pálfordulásában a Neuhann szerint a német kormánynak lehetett szerepe, mivel ezúttal Berlin nem ugrott rá páros lábbal a szankciós fékre.

Mint korábban beszámoltunk róla, az Európai Bizottság által szerdán bemutatott legfrissebb szankciótervezet vegyes fogadtatásra talált a tagállamok képviselői között. Az olajembargóra vonatkozó kitétel leginkább Magyarország, Szlovákia, Ausztria és Bulgária ellenkezését váltotta ki. Rebesgették, hogy a bizottság hajlandó lenne bizonyos fokú engedményeket tenni azért, hogy az orosz olajkitettségtől komolyabban szenvedő országoknak megkönnyítsék a helyzetét. Ezt aztán közvetett módon elismerte Szijjártó Péter külügyminiszter is, aki elmondta, hogy a bizottság ajánlása szerint Magyarország 2023 végéig vásárolhatna orosz nyersolajat. A külügyminiszter ugyanakkor azt is hozzátette, hogy még ezzel az engedménnyel kiegészítve sem tudja Magyarország támogatni az olajembargót.

Az orosz-ukrán háború eseményeit követő hírfolyamunkat alább találja:

Visszatámadtak az ukránok a Kígyó-szigeten, még több embert próbálnak kimenekíteni Mariupolból - percről percre az orosz-ukrán háborúról

Miután kedden 156 ember érkezett Zaporizzsjába a mariupoli Azovsztal üzemből, szerdán négy humanitárius folyosón próbálják menekíteni a civileket. Az ukránok arról tettek közzé felvételeket, hogy a Kígyó-szigeten és Olekszendrivkánál is orosz katinai létesítményeket, illetve harci járműveket lőttek, Európában pedig tovább számolnak, miként lehetne leválni az orosz gázfüggőségről.

 

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!