szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

A Bizottság szerint a tervezett ügylet korlátozhatja a versenyt a kiskereskedelmi üzemanyagpiacokon.

Vizsgálatot indítottak az uniós összefonódás-ellenőrzési rendelet alapján az OMV Slovenija MOL általi tervezett felvásárlása miatt – közölte az Európai Bizottság csütörtökön.

A Mol két hete jelentette be, hogy megvásárolja az OMV 120 töltőállomásból álló kiskereskedelmi hálózatát Szlovéniában 301 millió euróért.

Megvásárolja a Mol az OMV benzinkúthálózatát Szlovéniában

Több mint 300 millió euróért veszik meg a hálózatot.

Az Európai Bizottság azt írta a közleményében, aggodalomra ad okot, hogy a tervezett ügylet korlátozhatja a versenyt a kiskereskedelmi üzemanyagpiacokon Szlovéniában. Margrethe Vestager, versenypolitikáért felelős ügyvezető alelnök azt mondta, azért, hogy a benzinkutaknál az üzemanyagárak ne emelkedjenek mesterségesen a verseny hiánya miatt, figyelemmel kell kísérnünk a konszolidációt.

„Az OMV Slovenija és a MOL Szlovénia két vezető üzemanyag-forgalmazója, amelyek az ország számos területén közvetlen versenytársak. Gondosan meg kell vizsgálnunk, hogy a versenykörnyezetben a tervezett felvásárlás által kiváltott változások hatással lennének-e az árakra vagy a szolgáltatások minőségére” – tette hozzá.

A MOL és az OMV Slovenija a részben állami tulajdonban lévő Petrol után Szlovénia harmadik, illetve második legnagyobb üzemanyag-forgalmazója. A Mol a felvásárlással az Európai Bizottság szerint magas piaci részesedést szerezne az üzemanyagok kiskereskedelmi piacán, és a Petrollal együtt meghatározó piaci részesedéssel rendelkezne.

A Mol-csoportnak kilenc országban 1941 töltőállomása van különböző márkanevekkel, 466 Magyarországon, 434 Horvátországban, 304 Csehországban, 254 Szlovákiában, 243 Romániában, 106 Bosznia-Hercegovinában, 70 Szerbiában, 53 Szlovéniában és 11 Montenegróban.

A csoport piacvezető szerepet tölt be Magyarországon, Horvátországban, Szlovákiában és Bosznia-Hercegovinában, Csehországban a második, Szlovéniában, Romániában és Montenegróban pedig jelenleg a harmadik legnagyobb piaci szereplő.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!