Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Kora reggel óta gyengül a forint.
Kedd délután rövid időre meg tudta nyugtatni a Magyar Nemzeti Bank az alapkamat emelésével a befektetőket, 413-ról 404-ig erősödött a forint az euróhoz képest. Szerdán azonban már a délelőtt eltűnt ez a kis lendület is, délben már újra 410 forintot kellett adni egy euróért.
A dollárhoz viszonyítva is hasonló utat járt be a forint az elmúlt egy napban: kedd délután 413-ről 402-ig erősödött, szerda délelőtt 409-ig gyengült vissza. A különbség csak annyi, hogy a keddi árfolyam a dollárhoz képest történelmi mélypont volt, az euróhoz viszonyítva nem.
Az elmúlt hetekkel ellentétben most legalább nem a forint az egyetlen deviza a régiónkból, amely nagyon rosszul teljesít, nagyjából hasonlóképp gyengül szerdán a lengyel zloty is. Igaz, a cseh korona erősödik eközben.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Értékes ingatlanokat készül eladni az állam; elkészült az EU új költségvetésének terve; megtaláltuk, hogyan jutott el két nap alatt hatmilliárd forint a Kelenföldi Erőműből az olaszországi villát megvásárló céghez. Ez a HVG heti gazdasági összefoglalója.
Az USA közéletének legnagyobb sztorija végzetes is lehet az amerikai elnök számára.
A zenészek nem küldhetik azt az üzenetet, hogy nem érdekli őket, mi történik az országban, ahol játszanak – ezzel magyarázta Schiff András, hogy nem lép fel az Egyesült Államokban.
A Gyurcsány-tánc óta nem láttunk ilyet.
Pálinkás József, az MTA volt elnöke szerint a kormánynak csak kósza ötletei vannak.