Kijev levette az OTP Bankot a nemzetközi háborús szponzorok listájáról

Az OTP Bank számos kötelezettséget vállalt az orosz piacra vonatkozó jövőbeni terveivel kapcsolatban.

  • hvg.hu/MTI hvg.hu/MTI
Kijev levette az OTP Bankot a nemzetközi háborús szponzorok listájáról

Háború Ukrajnában

Több mint három éve tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.

Levette az OTP Bankot a nemzetközi háborút finanszírozó vállalatok listájáról az Ukrán Nemzeti Korrupciómegelőzési Ügynökség (NAZK) – jelentette be az ügynökség hétfőn a honlapján.

A közlemény szerint az elmúlt napokban az Európai Külügyi Szolgálat részvételével folytatott megbeszéléseken az OTP Bank számos kötelezettséget vállalt az orosz piacra vonatkozó jövőbeni terveivel kapcsolatban. "A NAZK, teljesítve a megállapodás rá eső részét levette a bankot a háború nemzetközi szponzorainak listájáról, egyúttal arra számít, hogy az OTP Bank haladéktalanul betartja a megkötött megállapodást" - közölte az ügynökség.

Az ügynökség ideiglenesen már pénteken felfüggesztette az OTP Bank státuszát a háború nemzetközi támogatóinak listáján, melyről nem könnyű lekerülni. Az OTP mellett eddig öt görög fuvarozó (Dynacom, Delta, Thenamaris, Minerva, TMC) esetében sikerült szintén elérni a felfüggesztést. Ezeket a vállalatokat Ukrajna azzal vádolta, hogy a szankciós árplafon megkerülése érdekében illegálisan szállítottak orosz olajat.

Azt, hogy mi is az az ukrán feketelista, amire az OTP felkerült, és ennek milyen következménye vannak, az alábbi cikkünkben írtuk meg részletesen:

Mi is az az ukrán feketelista, amire az OTP felkerült, és ennek milyen következménye lehet?

Az EU azt ígérte, közbenjár a magyar bankmulti érdekében, amiért az felkerült az ukrajnai háborút támogató nemzetközi cégek listájára - és ezt a magyar kormány jelenleg fegyverként használja az uniós döntéshozatallal szemben. Megnéztük, milyen cégek milyen vádak alapján szerepelnek a listán, és azt mennyire lehet komolyan venni.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek