szerző:
MTI / hvg.hu
Tetszett a cikk?

Elvileg minden akadály elhárult a Liberty Steel előtt, hivatalosan is az indiai–brit vállalaté a vasmű.

Az Európai Unió jóváhagyta a Dunaferr tulajdonosváltását – közölte a Gazdaságfejlesztési Minisztérium (GFM) kedden az MTI-vel.

Az Európai Unió egyszerűsített fúziókontroll eljárásban vizsgálta a Dunaferr megvásárlását, amelyet hétfői döntése szerint jóváhagyott. A nyílt felszámolási eljárás keretében korábban a Liberty Steel adott be érvényes és nyertes pályázatot.

Fábián Gergely iparpolitikáért és technológiáért felelős államtitkár szerint, "még sok a teendő, azonban a gyár a tavalyi reménytelennek tűnő helyzetéből megmenekült és biztató jövő előtt áll".

Miután a Dunaferr fizetésképtelenné vált, felszámolási eljárás keretében a Liberty Steel sikeresen pályázott a cégre, azonban a tulajdonosi jogok átadására csak az uniós eljárás befejezését követően kerülhet sor, addig a felszámolóbiztos gyakorolja a tulajdonosi jogokat.

Az indiai–brit Liberty Steel egyébként az Exim Banktól kapott százmillió eurós (közel 40 milliárd forintos) hitelkeret arra, hogy tovább működtesse a Dunaferrt, azonban ez sem volt elég arra, hogy zavartalanul működjön tovább a vasmű. Jelenleg éppen csak annyit termel, hogy ne érje helyrehozhatatlan kár a berendezéseit.

A Dunaferrel kapcsolatos cikkeinket ide kattintva olvashatja.

* * * Támogatott hitel vállalkozások számára

A Széchenyi Kártya Program némileg megváltozott feltételekkel, Széchenyi Kártya Program MAX+ néven folytatódik 2023-ban. Ennek köszönhetően év végéig fix 5 százalékos kamat mellett kaphatnak kölcsönt céljaik megvalósításához a vállalkozások. Ez a jelenlegi piaci kamatozású vállalkozói hitelekhez képest 12-18 százalékos kamatelőnyt jelent. A Bankmonitor Széchenyi Hitel kalkulátorával a vállalkozások ellenőrizhetik, hogy milyen támogatott hitelt igényelhetnek.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!