Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Elvileg minden akadály elhárult a Liberty Steel előtt, hivatalosan is az indiai–brit vállalaté a vasmű.
Az Európai Unió jóváhagyta a Dunaferr tulajdonosváltását – közölte a Gazdaságfejlesztési Minisztérium (GFM) kedden az MTI-vel.
Az Európai Unió egyszerűsített fúziókontroll eljárásban vizsgálta a Dunaferr megvásárlását, amelyet hétfői döntése szerint jóváhagyott. A nyílt felszámolási eljárás keretében korábban a Liberty Steel adott be érvényes és nyertes pályázatot.
Fábián Gergely iparpolitikáért és technológiáért felelős államtitkár szerint, "még sok a teendő, azonban a gyár a tavalyi reménytelennek tűnő helyzetéből megmenekült és biztató jövő előtt áll".
Miután a Dunaferr fizetésképtelenné vált, felszámolási eljárás keretében a Liberty Steel sikeresen pályázott a cégre, azonban a tulajdonosi jogok átadására csak az uniós eljárás befejezését követően kerülhet sor, addig a felszámolóbiztos gyakorolja a tulajdonosi jogokat.
Az indiai–brit Liberty Steel egyébként az Exim Banktól kapott százmillió eurós (közel 40 milliárd forintos) hitelkeret arra, hogy tovább működtesse a Dunaferrt, azonban ez sem volt elég arra, hogy zavartalanul működjön tovább a vasmű. Jelenleg éppen csak annyit termel, hogy ne érje helyrehozhatatlan kár a berendezéseit.
A Dunaferrel kapcsolatos cikkeinket ide kattintva olvashatja.Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Nagy feltűnést keltett és sok díjat elnyert A fehér várkastély című, Japánban, az Edo-korban játszódó társasjáték. Az alapötlete olyan, hogy elsőre nem is érti az ember, hogy lehet ezt kivitelezni, de az első játék után kiderül: A fehér várkastély rászolgált a sikerére.
Pálinkás József, az MTA volt elnöke a Népszavának arról is beszélt, hogy a magyar kormánynak nincs semmiféle tudománypolitikája, csak kósza ötletei.
A Gyurcsány-tánc óta nem láttunk ilyet.