Nem félünk eléggé
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
A probléma teljes elhárítása hónapokat is igénybe vehet.
A reaktortartálytól mindössze 1 méter távolságra, egy 11 cm átmérőjű, vastag falú cső hibásodott meg és emiatt kellett leállítani múlt hétvégén a szlovén krskoi atomerőművet – írja blogján Aszódi Attila mérnök, a BME Nukleáris Technikai Intézetének tanára.
A reaktor üzemzavari hűtőrendszeréhez tartozó cső ugyanis szivárgott, ám szerencsére abból nem jutott ki semmi az atomerőmű környezetébe – olvasható a bejegyzésben, melyben arról is ír a szakember, hogy szerinte jó döntés született, amikor a teljes leállításról döntöttek, még akkor is, ha a szivárgás mértéke határérték alatti volt.
„A reaktor és a hozzá kapcsolódó primer hűtőkör egy belső túlnyomásra méretezett hermetikus védőépületben található. A védőépület jól ellátta a feladatát, így a szivárgásból nem jutott ki semmi a környezetbe, és az épület alján összegyűlt vizet az erre tervezett rendszerekkel be fogják tudni párolni, így nem kell az esemény után sem radioaktív anyagot kibocsátaniuk” – írta Aszódi, hozzátéve, hogy a blokkot mostanra lehűtötték és a nyomást lecsökkentették, így a meghibásodásnál a szivárgás mostanra megszűnt.
A következő lépés a reaktor kirakása lesz, hiszen a tűszúrásnyi lyuk a reaktortartályhoz nagyon közel található – olvasható a blogon, ahol Aszódi arról is értekezik, hogy mivel nem lehet tudni, pontosan mi okozta a gondot (lyukkorrózió, feszültségkorrózió, esetleg termikus fáradás), így nagy vizsgálatra lesz szükség, hiszen előfordulhat, hogy ugyanez a probléma a létesítmény más részein is jelentkezik majd. Ez a munka viszont több hónapig is tarthat, ami idő alatt a blokk visszaindítása nem valószínűsíthető.
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
Lassan valóban eljön az ideje annak, hogy a cégvezetők mérlegeljék, mit kezdjenek az MI kínálta lehetőségekkel.
Egyelőre nem, de ez nem jelenti azt, hogy adott esetben nem éri meg a cégnek ilyen számlával rendelkeznie.
A szerbiai hatalom és a több városban előrehozott választást követelő diákmozgalom is radikalizálódik: a hét végén a rendőrség szokatlan brutalitással zavarta szét a tüntetőket. Az EP szerbiai jelentéstevője szerint Alekszandar Vucsics azért nem hozza előre a jövőre esedékes választásokat, mert érzi, hogy megrendült a hatalma.
Jogerős ítélet kötelezi az intézményt, hogy elárulja: ki keresett azon, hogy egy magáncégnek fizető betegek soron kívül részesülhettek az állami kórház szolgáltatásaiból.
„És ki hozta azt a törvényt?” – kérdezte a Tisza Párt elnöke.
A megszólaló drag queenek szerint is volt polgárpukkasztás a műsorukban.
A miniszterelnök politikai igazgatója szerint most a hatóságokon és az igazságszolgáltatáson a sor, hogy „szépen, finoman” tegyék a dolgukat.
Milyen autó képes erre egyáltalán?