Jogszabályi megfelelés az akkumulátorgyártás hulladékkezelésében – mit ír elő az EU és Magyarország?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Vissza kellene állítani 18 éves korig az iskolakötelezettséget; a gyerekvállalást gátolja a család és a munka szembenállása; nem lenne szabad ennyire a külföldi befektetésekre támaszkodni. Ilyen megállapítások kerültek bele a Népszava szerint a fenntarthatósági stratégia első verziójába – majd ki is húzták ezeket onnan a végleges szövegben.
Meglepően őszinte anyag lehetett volna a magyar Nemzeti Fenntartható Fejlődési Keretstratégia, ha a megjelenés előtt nem húznak ki belőle rengeteg fontos részletet – állítja a Népszava. A lap állítása szerint megszerezte azt a munkaanyagot, amelyet a minisztériumok, illetve a tárcák által felkért szakértők raktak össze, és ezekben rendkívül sok olyan pont volt, amely a végső, már nyilvános stratégiából kimaradt.
Ezt a stratégiát egyébként EU-s kötelezettség elkészíteni, és nagyon könnyű olyan irányba elvinni, hogy szépen hangzó, de teljesen semmitmondó célok álljanak csak benne. Az eredeti verzióban, amelyet a Népszava bemutatott, sok olyan részlet is van, amelyekkel tényleg megérné foglalkozni.
Így például megtudjuk
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van egy piaci szegmens, amely feltámadni látszik, de a megrendelő fejével kell gondolkodni.
Számos kedvezményes kamatozású termék érhető el a Széchenyi Kártya Programban, illetve az EXIM Magyarországnál.
A képzések támogatása segíti az alkalmazkodóképességet és a termelékenység javítását – a vállalkozások széles köre számára érhető el ehhez pályázati forrás.
Több világörökségi védelmet élvező épület is van a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő kínálatában, ezekből nem kér állítólag Orbán Viktor vejének cége.