Elfogadták a rendeletet, amely betiltja a kényszermunkával előállított termékeket az EU-ban

A vizsgálódást az Európai Bizottságra és a tagállami hatóságokra bízták.

  • HVG HVG
Elfogadták a rendeletet, amely betiltja a kényszermunkával előállított termékeket az EU-ban

Az Európai Tanács kedden elfogadta a kényszermunkával előállított termékek uniós piacon belüli tilalmáról szóló rendeletet – közölte az uniós intézmény. A jogszabály értelmében tilos az EU piacán forgalomba hozni és forgalmazni, illetve az EU piacáról exportálni minden olyan terméket, amit kényszermunkával állítottak elő.

Mint írják, a rendelet megteremti a szükséges kereteket a kényszermunkával előállított termékek ellen meghozható jogi lépésekhez. Az Európai Bizottság létre fogja hozni a kényszermunka kockázatával érintett területek vagy termékek adatbázisát, hogy segítse az illetékes hatóságok munkáját annak megállapításában, hogy megsértik-e a rendeletet. Ha a kényszermunka az EU-n kívül valósul meg, az Európai Bizottság indíthat vizsgálatot, a tagállami hatóságok pedig akkor, ha a területükön belül fordul elő.

A közlemény szerint napjainkban világszerte mintegy 27,6 millió ember dolgozik kényszermunkának minősülő körülmények között, a jelenség minden kontinensen, számos ágazatban tetten érhető. Túlnyomórészt a magánszektorban fordul elő, de egyes esetekben hatóságok is alkalmaznak kényszermunkát.

Kitiltja az EU a kényszermunkával előállított termékeket

Néhány napja a tagállamok elfogadták álláspontjukat a kényszermunkával előállított termékek uniós piacon belüli tilalmáról szóló rendeletről. Néhány pontosítástól eltekintve a kormányok egyetértettek az Európai Bizottság által javasolt irányvonallal.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Beszűkült tudatállapot, negatív spirál – a bullyinghoz hasonlít, amit a Coldplay-kivetítőn lebukott igazgató átél

Beszűkült tudatállapot, negatív spirál – a bullyinghoz hasonlít, amit a Coldplay-kivetítőn lebukott igazgató átél

Felvesz a kamera, amikor valami kínos dolgot művelük, majd még fel is kap az internet. A Coldplay-koncerten lebukó vezérigazgató története jól példázza, hogyan változhat meg valakinek egyik napról a másikra az élete a kéretlen nyilvánosság hatására. Milyen nagy lebukásokról tudunk még? Mit tehet az ember, ha lebénítja a jumbo screen, még akkor is, ha nem jár tilosban?