Bezárul a kiskapu a Wise, Revolut előtt is – drágul a vállalkozói bankolás?
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
A vizsgálódást az Európai Bizottságra és a tagállami hatóságokra bízták.
Az Európai Tanács kedden elfogadta a kényszermunkával előállított termékek uniós piacon belüli tilalmáról szóló rendeletet – közölte az uniós intézmény. A jogszabály értelmében tilos az EU piacán forgalomba hozni és forgalmazni, illetve az EU piacáról exportálni minden olyan terméket, amit kényszermunkával állítottak elő.
Mint írják, a rendelet megteremti a szükséges kereteket a kényszermunkával előállított termékek ellen meghozható jogi lépésekhez. Az Európai Bizottság létre fogja hozni a kényszermunka kockázatával érintett területek vagy termékek adatbázisát, hogy segítse az illetékes hatóságok munkáját annak megállapításában, hogy megsértik-e a rendeletet. Ha a kényszermunka az EU-n kívül valósul meg, az Európai Bizottság indíthat vizsgálatot, a tagállami hatóságok pedig akkor, ha a területükön belül fordul elő.
A közlemény szerint napjainkban világszerte mintegy 27,6 millió ember dolgozik kényszermunkának minősülő körülmények között, a jelenség minden kontinensen, számos ágazatban tetten érhető. Túlnyomórészt a magánszektorban fordul elő, de egyes esetekben hatóságok is alkalmaznak kényszermunkát.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Számos adómentesen vagy kedvezményesen biztosítható juttatási forma közül lehet választani.
Jelentős ingatlanár- és bérletidíj-emelkedés a kkv-k körében népszerű lakásirodák és B-kategóriás irodaházak piacán is.
Költséghatékony és magas minőségű szolgáltatások érhetők el, akár a teljes munkavállalói körre, akár csak a kulcspozícióban lévő alkalmazottakra.