Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések az üzleti stratégiába építéséhez.
Horváth Richárd a Facebookon közzétett posztjában arról ír, hogy a városvezetéssel senki sem egyeztetett.
Szijjártó Péter január 13-án jelentette be, hogy a Xinzhi kínai autóalkatrész-gyártó Hatvanban épít üzemet 50 milliárd forintból, azt pedig, hogy mit kell tudni a cégről, ebben a cikkben szedtük össze.
Horváth Richárd, a város polgármestere január 15-én reggel közzétett Facebook-posztja szerint a külügy a beruházás tervéről nem igazán értesítette az önkormányzatot. „Ez a hír minket is váratlanul ért, mivel Hatvannal senki sem egyeztetett erről. Egy ilyen beruházást csak akkor tudunk támogatni, ha az a hatvaniak közössége számára hasznos és előremutató” – fogalmazott Horváth.
Mint írja, megkeresték a HIPA-Nemzeti Befektetési Ügynökséget, hogy információkat gyűjtsenek, ez alapján jelenleg ezt tudják:
Horváth az ügyben további egyeztetéseket kezdeményezett a gyár képviselőivel és kormányzati szereplőkkel egyaránt, mert „számunkra elfogadhatatlan, hogy Hatvant kihagyják, egy a városunkban megvalósuló, a jövőnket befolyásoló döntésből, beruházásból”.
A kínai cég (Szijjártó bejelentése után nem sokkal) január 13-án közölte, hogy „legfeljebb 1 milliárd jüan” (55 milliárd forint) értékben tervez gyárat építeni Magyarországon a szingapúri Xinzhi Holdingson keresztül. A magyar vállalat tervezett neve Xinxzhi Motor Hungary Kft. lenne, de megjegyzik, hogy a végleges név függ a magyarországi cégbíróság döntésétől is. Szijjártó szerint a beruházás 900 munkahelyet teremt Hatvanban, arról azonban már nem szólt, hogy az üzemben jellemzően magyar vagy kínai munkásokat alkalmaznának-e.
A hatvani gyár a Xinzhi szerint évi 1 millió, elektromotorokba szánt álló- és forgórészt lesz képes gyártani. A magyar társaság megalakulása után a cég szakaszosan építi ki a magyarországi gyártóbázist a társaság kapacitástervezése, a piaci igények és a projektfinanszírozás alapján – írják közleményükben. „Ha a projekt zökkenőmentesen halad, a vállalat a jövőben tovább növeli a beruházásait” – teszik hozzá.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések az üzleti stratégiába építéséhez.
Összefoglaló az aktív pályázatok legfontosabb feltételeiről: kik pályázhatnak, mekkora összeget lehet igényelni, mire fordítható az elnyert támogatás.
Javult a vállalkozások alkupozíciója: az árak konszolidálódtak, a kockázati prémiumok csökkentek, van verseny. Érdemes élni a lehetőségekkel.
Milyen jogi megfelelési követelményekre kell figyelnie a vállalkozásoknak, ha MI-alapú eszközöket használnak a munkaügyi területeken?
Chuck Palahniuk 2023-as regénye, a Nem tart örökké már magyarul is olvasható, és választ ígér arra, miért halt meg Marilyn Monroe vagy Kurt Cobain. A művet tizennyolc éves kor alatt semmiképp sem ajánlanák – kritikusunk még fölötte se.
Felföldi József szerint a végjátékban a NER levetett minden álcát, és már simán csak lop.