Nem félünk eléggé
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
A Patriot rakétaütegekhez a logisztikai és a műszaki támogatás, illetve a kiképzés kerül ennyibe.
Lengyelország 2 milliárd dolláros szerződést írt alá hétfőn az Egyesült Államokkal a Patriot rakétavédelmi rendszerek logisztikai támogatásáról – közölte Wladyslaw Kosiniak-Kamysz, lengyel védelmi miniszter a Bloomberg szerint.
„A légvédelem a legnagyobb és egyben legdrágább beruházás” – mondta a tárcavezető Krakkóban. – „Ez a lengyel égbolt védelme, tehát ez abszolút prioritás számunkra, és nagyon jó, hogy ezen a területen lengyel–amerikai együttműködés van”.
Donald Tusk lengyel miniszterelnök sürgette az Európai Uniót, hogy hozzon létre egy légvédelmi pajzsot, hogy megerősítse a blokk elrettentő képességét. A technikai támogatás és a képzés az utolsó lépés ahhoz, hogy a Patriot-rendszer teljes mértékben működőképessé váljon.
Lengyelország tavaly augusztusban jelentette be, hogy 48 rakétaindítót vásárol az USA-tól több mint 1,2 milliárd dollárért. Ezeket Lengyelországban gyártják majd, és a tervek szerint 2027-re készülnek el.
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
Lassan valóban eljön az ideje annak, hogy a cégvezetők mérlegeljék, mit kezdjenek az MI kínálta lehetőségekkel.
Egyelőre nem, de ez nem jelenti azt, hogy adott esetben nem éri meg a cégnek ilyen számlával rendelkeznie.
Mintha személyes történetében mondaná fel a kormánypolitika kritikáját, olyanok Füle Zsigmond első tapasztalatai a munka világában. Ő az a 18 éves, bácsborsódi fiatal, aki keresztkérdéseket tett fel Lázár Jánosnak bajai fórumán, és panaszára, miszerint keveset keres, a miniszter úgy válaszolt: rossz helyen dolgozik.
A HVG újságírói adnak pár tippet a vakációhoz.
A Magyar Olimpiai Bizottság kapta a legtöbbet, de utalták a szokásos 110 milliót az ATV volt elnöke vállalkozásának, és jutott némi apró a Rogán-szomszéd Csetényi Csaba cégének, egy Tiborcz-, illetve egy Mészáros-közeli magántőkealap érdekeltségének is.
Heorhij Tihij szerint inkább azt kellene megmagyaráznia a magyar embereknek, hogy miként sikerült „elcseszni” az ország gazdaságát.
Egyre fokozódik a miniszterelnökre nehezedő nyomás, melyet többnyire saját gazdaságpolitikai húzásainak köszönhet.
Az énekes már elnézést kért, amiért elragadta az aljas indulat.
Több oka is van a lakhatási válságnak.