Jogszabályi megfelelés az akkumulátorgyártás hulladékkezelésében – mit ír elő az EU és Magyarország?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
„Nehéz döntések a magyarországi családok számára, mivel a megélhetés költsége az egekbe szökött” címmel jelent meg egy riportfilm a kínai, de angol nyelven sugárzó CGTN-en.
A tévécsatorna a hírportáljára is feltette a riportot egy cikk társaságában, amelyben megjegyzik: a magyar kormány ársapkákkal próbálja enyhíteni a lakosságra nehezedő terheket, de a kritikusok szerint ezek többet árthatnak, mint használnak – az írást a 444 szemlézte olvasójuk jelzése nyomán.
A riport idéz egy anyukát, aki egyedül neveli három gyerekét, és akinek élelmiszerszámlája két év alatt majdnem megduplázódott, és akinek minden fillért meg kell számolnia, hogy hónap végéig kijöjjenek.
A cikk arról is ír, hogy az EU-ban Magyarországon a legmagasabb az infláció, az elmúlt öt évben az élelmiszerárak 80 százalékkal emelkedtek. Idézik Bod Péter Ákos közgazdászt is, aki elmondta: az élelmiszerek ára az elmúlt 12 hónapban 7 százalékkal emelkedett, más szolgáltatásoké 9 százalékkal. A középosztály szerinte egyre nehezebben tudja fenntartani az életszínvonalát, az ársapkák pedig különösen a kisvállalkozásokat terhelik, amelyek már így is emelkedő költségekkel küzdenek.
„Az igazi probléma, hogy az elmúlt két évben nem volt gazdasági növekedés Magyarországon, és idén is csak nagyon szerény a bővülés” – tette hozzá Bod. – „A gond tehát a viszonylag magas infláció és a nulla növekedés. Ez még súlyosabbá teszi a helyzetet.”
Mindez persze a magyar lakosság számára nem lehet újdonság, az azonban meglepő, hogy egy, a kínai kommunista párt propagandaosztálya által irányított televízióban ilyen éles kritika jelenhet meg a magyar kormányról, illetve annak gazdaságpolitikájáról és a társadalmi-megélhetési válságról.
Szó sincs a riportban arról a központi narratíváról, miszerint az árak a gonosz, nyerészkedő multik miatt emelkednének, viszont felhívja a figyelmet arra a közgazdasági alaptézisre, hogy az árszabályozás egy idő után áruhiányhoz fog vezetni.
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van egy piaci szegmens, amely feltámadni látszik, de a megrendelő fejével kell gondolkodni.
Egy akvizíció során a vételár mellett az adózási következményeket is hasznos számba venni a tranzakció tervezésekor.
A képzések támogatása segíti az alkalmazkodóképességet és a termelékenység javítását – a vállalkozások széles köre számára érhető el ehhez pályázati forrás.
Öt évtizede Steven Spielberg A cápával megteremtette, két évre rá barátja, George Lucas a Csillagok háborújával megerősítette a nyári bombasiker intézményét. A vakáció idején korábban olyan filmeket mutattak be, amelyektől nem vártak kirobbanó eredményt.
A napokban az orosz közlekedési miniszter is így járt, majd néhány órával később holtan találták meg az autójában.
A világ valaha élt leggazdagabb emberének nevét Nyugat-Afrikán kívül szinte senki nem hallotta, de mi a helyzet a többiekkel?