Feszültség és konfliktus a szervezetben – Hogyan kezelhető?
Az egészséges csapatműködés és az eredményesség szempontjából kulcskérdés, hogyan kezeli a cégvezető a konfliktusokat.
Az Egyesült Államokkal kötött védelmi ipari befektetéssel együtt érkezik a NATO lőszeripari kiválósági központi cím Romániába. Nagy kaliberű tüzérségi és harckocsilőszereket fognak gyártani.
Dél-Romániában jön létre a NATO új lőszeripari kiválósági központja – adta hírül az odalátogató Bogdan Ivan román gazdasági miniszter. A Tergovistye melletti Dragomirestiben tartott beszéde során jelentette be, pontosan hol fog megépülni a létesítmény.
Az intézmény a bukaresti és washingtoni kormány közötti tárgyalások eredményeként jön létre, és „Románia számára nagyon kedvező feltételek mellett” 220 millió dolláros kölcsönt és stratégiai partnerséget is jelent a General Dynamics amerikai fegyvergyártó céggel.
Az üzlet 120 és 155 milliméteres kaliberű, NATO-kompatibilis lőszerek gyártását irányozza elő a román hadsereg, az Európai Unió és a NATO számára. A miniszter tájékoztatása szerint ez lesz az első és eddig egyetlen uniós szintű hadiipari kapacitás, ahonnan aztán az Atlanti-óceán túloldalára is exportálhatnak – írta meg a Romania-Insider.
„Ez egy jelentős beruházás, egy stratégiai befektetés, amely az Amerikai Egyesült Államokkal és az új adminisztrációval való partnerségünk megerősítését jelzi” – mondta Bogdan Ivan. Kiemelte: az ellátási lánchoz szükséges termelőkapacitás minél nagyobb részét szeretnék országon belül tudni. A lőszergyár mellett helikopterek és drónok gyártásába is szeretnének bekapcsolódni, olyan külföldi partnerekkel, mint az Airbus. A miniszter számításai szerint ilyen célokra az idei költségvetés háromszor több forrást biztosít, mint a tavalyi.
Arról is beszélt a miniszter, hogy nagy ambícióik vannak a hadiiparban, melyből exportra is termelnének.
„Románia lépésről lépésre, ezen a stratégiai projekten keresztül, amely Dragomirestiben fog fejlődni, képes lesz fedezni mindannak nagy részét, amit a NATO-kaliberű lőszerek jelentenek a saját szükségletei, de különösen a szomszédos országok szükségletei számára” – tette hozzá.
Hasonló úton jár a befektetést már korábban, elsősorban a német Rheinmetall segítségével megkezdő Magyarország is. A várpalotai lőszergyár szintén hivatalosan a 30-155 milliméteres, NATO-kaliberű lőszerek teljes spektrumát tudja majd lefedni, jóllehet ma még csupán a legkisebb űrméret gyártása indult be.
A román fejleményeket már a tavasz vége óta lehet sejteni. Az USA bukaresti nagykövetségének levele szerint abban állapodtak meg, hogy Románia növeli a hadiipari kapacitásait amerikai befektetéssel, amelyből juthat az Abrams harckocsi által használt 120 milliméteres gránátokból is Amerikába.
A beruházással együtt járt a kiválósági központi cím is. Erről szólva azt közölte a miniszter, hogy „a NATO európai lőszeripari kiválósági központjának megvalósítása megerősíti Románia pozícióját a biztonság pilléreként és a stratégiai képességek szolgáltatójaként a régióban”.
A NATO egyes szakterületek mentén országokba delegál kiválósági központokat, ahol egy konkrét témában kutatnak, doktrinális szinten fejlesztenek, és a tagállamok, partnerországok szakembereit képzik.
A helyszínt általában specifikus szaktudás vagy szimbolikus jelentőség alapján választják, de azért arra figyelnek Washingtonban, hogy mindenhol legyen egy. Magyarországon a NATO Katona-egészségügyi Kiválósági Központja van 2009 óta. Ezzel összefüggésben a magyar katonaorvosok képeznek ki ukrán egészségügyiseket is – ahogy azt a 24.hu két éve megírta.
Jellegzetes a kibervédelmi NATO kiválósági központ Tallinnban, amely a szinte teljes országot megbénító 2007-es orosz kibertámadás után került oda. Nem mellesleg a románoknak ez már a második kiválósági központja lesz, ugyanis 2010 óta ott van a humán hírszerzés centruma is.
Az egészséges csapatműködés és az eredményesség szempontjából kulcskérdés, hogyan kezeli a cégvezető a konfliktusokat.
A vállalkozások belső problémáiból eredő pénzügyi válságok jelentős része elkerülhető lenne. Mutatjuk hogyan.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
A sikeres cégfelvásárlás alapja az előre megtervezett finanszírozási háttér. Milyen szempontokat szükséges feltétlenül szem előtt tartani ennek során.
Nincs egy kézben az állami vagyon, nagy a veszélye, hogy széthordják – figyelmeztet Mihályi Péter közgazdász, az MTA levelező tagja, aki szerint az állam rendszerint a piaci árnál olcsóbban ad el és drágábban vásárol.
Az atomerőműben súlyos a kár, de sugárveszély egyelőre nincs. Akkor minden rendben? Egyáltalán nem.
A leváltott miniszter halála lassított felvételként mutatja az orosz elit körében kibontakozó válságot.
Egy sárkányszörfös nagyon jókor volt jó helyen.
Pontosan úgy működik, mint a légvédelmi rendszerek.
A férje brazil, meg ott elismerik a melegházasságot.
Egy hollywoodi film forgatókönyvének lapjaira kívánkoznak az izraeli nukleáris fegyver megszerzésének részletei.
Mexikót is hasonló vámokkal sújtja az amerikai elnök.