Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
Szerda óta a Budapest Airport minden üzemanyag-kiszolgálójára korlátozások vonatkoznak.
Az ellátás körüli zavarok miatt szűkössé vált a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren elérhető üzemanyagkészlet, ezért július legvégéig minden kiszolgáló társaságra vonatkozó korlátozásokat vezettek be – számol be róla az Airportál.hu.
A Ferihegyet használó légitársaságok július 16-tól 31-ig úgy tervezzék meg járataikat, hogy a gépeknek csak minimális mennyiségű kerozint kelljen a budapesti reptéren felvenniük – foglalható össze a Budapest Airport keddi NOTAM („Notice to Airmen”, azaz a légi közlekedés résztvevőinek szóló) közleménye.
Bár az üzemszerű működéshez szükségesnél kevesebb üzemanyaggal kell gazdálkodni, járattörlésre emiatt egyelőre nincs szükség, és – a korlátozásoknak köszönhetően – nem is várható ilyesmi.
Azt egyelőre nem tudni, hogy mi okoz fennakadást az ellátásban. Normális esetben a repülőtér csővezetéken keresztül jut repülőgép-üzemanyaghoz Százhalombattáról, a MOL Dunai Finomítójából, de alternatív lehetőségként vasúti tartálykocsikkal is megoldható az utánpótlás.
A MOL korábban jelezte, hogy a Százhalombatta és a repülőtér közötti mintegy 40 kilométeres vezeték Gyál és Vecsés közötti szakaszán csőszakaszcserét készül végrehajtani, de azt is állították, hogy a reptér ellátása a munkálatok ideje alatt is biztosított lesz.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral.