szerző:
Győrffy Árpád
Tetszett a cikk?

A tech-szektor 2011-es legnagyobb felsülése a Zynga első napja volt a Wall Streeten.

A tech-szektor 2011-es legnagyobb felsülése a Zynga első napja volt a Wall Streeten. Az idén a New York-i tőzsdére bevezetett technológiai cégek átlag 47 százalékkal drágultak az IPO-juk utáni első napon. A Farmville gyártója azonban 5 százalékos veszteséggel zárta a pénteki, tőzsdei bevezetése utáni első napot. A csütörtök esti részvényenként 10 dollárra árazott IPO-t követően a Zynga-papírok árfolyama rövid időre 11,50 dollárig emelkedett, majd onnan egészen 9 dollárig süllyedt.

A pénteki nap végén regisztrált 9,50 dolláros árfolyam 5 százalékos mínuszt jelent a kibocsátási árhoz képest. Az elemzők szerint azonban itt koránt sincs vége. Az IPO-t megelőzően is jobbára tartásra vonatkozó ajánlatok érkeztek a részvényre, amelyre a legalacsonyabb éves árfolyam-előrejelzés 7 dolláron érkezett, egy eladási figyelmeztetéshez csatolva. A Bloomberg előrejelzése szerint azonban ennél is lejjebb, 6 dollárnál lehet a Zynga részvények már első nap megindult leértékelődésének vége.

A Zynga-részvényeket annak ellenére sem kapták fel, hogy a társaság az idén tőzsdére vitt internet-cégekkel ellentétben jelentős profitot termelt az elmúlt időszakban. A Zynga kilátásai azonban gyengültek az év végére, és az sem megnyugtató, hogy a Farmville-lel befutott cég továbbra is kizárólag a Facebookra támaszkodik.

A Zynga leértékelődése a Facebook számára is negatív üzenetet hordoz, hiszen a befektetők szerint a közösségi hálóban nincs annyi potenciál, mint ahogy azt a Zynga értékelői, vagy akár Mark Zuckerberg szeretné. A Bloomberg szerint az amerikai internet-cégek értékelése romlott az idén, és könnyen lehet, hogy a Facebook jövő évi kibocsátása is a Zyngáéhoz hasonló kudarc lehet.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!