Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
A korábbi invazív beavatkozások helyett a várandós anyától vett vérmintából is nagy pontossággal megállapítható a kromoszóma-rendellenesség, amely Down-szindrómát okoz a születendő gyereknél - közölték hongkongi kutatók.
A British Medical Journal (BMJ) című orvosi folyóirat online kiadásában kedden közzétett tanulmányhoz 753 nagykockázatú terhes nőnél végezték el az új típusú DNS-tesztet a hongkongi Kínai Egyetem munkatársai.
A vizsgálat 96,6 százalékos pontossággal detektálta a 21-es kromoszóma rendellenességét, vagyis azt, hogy a magzat Down-szindrómával születik, miközben egyetlen fals negatív eredmény sem volt.
A Dennis Lo által vezetett tanulmány az eddigi legnagyobb szabású kutatás, melyet az új DNS-szekvenálási technikán alapuló teszttel elvégeztek e tárgyban. A módszer lényege, hogy az anyától vett vérmintában megkeresik a magzattól származó DNS-darabokat, majd a részinformációkat összerakva meghatározzák a molekula bázissorrendjét.
Folyamatosan csökken az örökletes betegségek előfordulása, sőt, némelyik szinte eltűnt az Egyesült Államokban, mert egyre több embernél végeznek genetikai vizsgálatot a gyermekvállalás előtt.
Megjelent a kortárs európai politika legmeghatározóbb vezetőjének önéletrajza. Bocsánatkérés nincs, már-már komikusan leíró próza van. Orbán Viktor először egy focimeccsen tűnik fel. Recenzió.