szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Nem hoz jelentős változást november első hétvégéje, a mindenszentek sem, marad a nyugodt, csendes őszi idő, viszont napsütésből egyre kevesebb lesz. A jövő hét elejétől egyre többfelé kisüt a nap, és erősödik a nappali felmelegedés.

Pénteken és a hétvégén is számolni kell hajnalban, reggel pára, illetve köd kialakulásával – több helyen is az ország területén –, napközben pedig egyre inkább a köd megemelkedéséből keletkező alacsony szintű rétegfelhőzet uralta tájak válnak meghatározóvá. Naposabb tájakkal elsősorban még a hét utolsó munkanapján találkozhatunk – jelenti az Időkép.

A felhősebb időnek köszönhetően enyhülnek az éjszakák, jellemzőek lesznek a 2 és 7 fok közötti értékek, gyenge fagy inkább csak a tartósabban derült területeken fordulhat elő. Napközben jobbára 8-12 fok közötti értékekre van kilátás, de azokon a tájakon, ahol tartósabban megmarad a köd, 5-6 foknál nem lesz melegebb délután sem.

A légmozgás mindvégig gyenge, mérsékelt marad, és kisebb ködszitálástól eltekintve a hét elejéig csapadéktól sem kell tartanunk.

A jövő hét elejétől megerősödő déli, délkeleti széllel enyhe levegő érkezhet fölénk, egyre többfelé kisüt a nap, és erősödik a nappali felmelegedés: a szeles, napos tájakon akár 17-18 fokot is mérhetünk a legmelegebb délutáni órákban.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

A Parlamenttől az Igazságügyi Minisztériumig vonulnak első tüntetésükön a magyar bírók

A Parlamenttől az Igazságügyi Minisztériumig vonulnak első tüntetésükön a magyar bírók

Közel 18 év kellett hozzá, de már pornóapp is van iPhone-okra

Közel 18 év kellett hozzá, de már pornóapp is van iPhone-okra

Fény derült a Xiaomi első SUV-jának hatótávjára

Fény derült a Xiaomi első SUV-jának hatótávjára

Nyolc fiatal lakhatását biztosították egy évvel az Influenszer-tüntetés után

Nyolc fiatal lakhatását biztosították egy évvel az Influenszer-tüntetés után