Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A Knight Frank ingatlantanácsadó Wealth Reportja szerint London a világ legfontosabb városa, ám ez már nem marad így sokáig, New York és Szingapúr is a brit főváros nyakában lohol, csakúgy, mint a kínai nagyvárosok.
A Knight Frank ingatlantanácsadó Wealth Reportja szerint London a világ legfontosabb városa, ám ez már nem marad így sokáig, New York és Szingapúr is a brit főváros nyakában lohol – írja a Business Insider. A tanácsadó gazdasági aktivitás, politikai hatalom, életszínvonal, befolyás és hatalom alapján rangsorolta a globális városokat, immár nyolcadik alkalommal. A cég a 30 millió dollár feletti vagyonnal rendelkező lakosokat is számba vette, és különböző vagyontanácsadókat is megkérdezett a világon.
A listán London után jelenleg New York és Szingapúr következik, a következő helyeket Hongkong, Genf, Sanghaj, Dubaj, Miami, Párizs és Peking foglalja el. A tanulmány megjegyzi, hogy Ázsiában nincs egy kiemelkedő vezérváros, "hatalmi játszma" folyik az egyes nagyvárosok között, a kínai városok előretörése ugyanakkor mindenképp be fog következni. 2024-re a 10 várost tartalmazó listára csak egy új város zárkózik majd fel, Párizst az indiai Mumbai váltja majd.
A tanulmányból további érdekességek is kiderülnek, ezeket ide kattintva lehet megnézni.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Újabb izraeli és amerikai tervek szövődtek a gázai palesztin lakosság kitelepítésére, miközben a háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos hatalmi paktuma.
A Tisza Párt elnöke Szabó Tündére utalva reagált a Róka Rékáról szóló hírekre.
Az új uniós költségvetés kimagaslóan sok pénzt juttatna Magyarországnak, de mivel Ukrajna is kaphat EU-támogatást, Orbán elutasítja a javaslatot.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, a fesztivál mondja le az északír zenekar koncertjét.
A humorista szerint a miniszterelnök hazudik, amikor azt mondja, hogy számíthatnak rá a kárpátaljai magyarok.