Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Londonban évente 2300 euró felett van egy négyzetméternyi iroda, míg Budapesten mindössze 145 euró körül van egy iroda négyzetméterének éves ára.
A globális rangsorban a londoni West End harmadik éve a világ legdrágább irodapiaca, megtartva előnyét Hongkong előtt – közölte a Cushman & Wakefield ingatlan-tanácsadó az MTI-vel.
A londoni bérleti díj 2344 euró négyzetméterenként egy évre, 4,6 százalékkal több az egy évvel korábbinál. A közlemény ezt azzal magyarázza, hogy az Európába készülő cégek ott bérelnek irodát.
Összehasonlításul: Budapesten "A" kategóriás irodát már lehet bérelni 12-15 euróért is, igaz havonta és egy négyzetméterre vetítve. Ez egy évre fajlagosan 144-180 eurót jelent.
A második helyen álló Hongkongban 1636 euró az éves fajlagos bérleti díj. A listán a harmadik helyezett New York 1162 euróval.
Európában Moszkva a legdrágább 1055 eurós fajlagos éves díjjal, ami 17 százalékkal kevesebb, mint egy évvel korábban. Ez legfőképpen a krími helyzetnek és az ukrán állapotnak köszönhető – áll a közleményben. Európában a második helyezett Párizs, évi 860 euróval. Itt 6,3 százalékos volt a bérletidíj-csökkenés a múlt évben.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.