Nyersanyagpiaci kilátások 2025 második felére
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
Londonban évente 2300 euró felett van egy négyzetméternyi iroda, míg Budapesten mindössze 145 euró körül van egy iroda négyzetméterének éves ára.
A globális rangsorban a londoni West End harmadik éve a világ legdrágább irodapiaca, megtartva előnyét Hongkong előtt – közölte a Cushman & Wakefield ingatlan-tanácsadó az MTI-vel.
A londoni bérleti díj 2344 euró négyzetméterenként egy évre, 4,6 százalékkal több az egy évvel korábbinál. A közlemény ezt azzal magyarázza, hogy az Európába készülő cégek ott bérelnek irodát.
Összehasonlításul: Budapesten "A" kategóriás irodát már lehet bérelni 12-15 euróért is, igaz havonta és egy négyzetméterre vetítve. Ez egy évre fajlagosan 144-180 eurót jelent.
A második helyen álló Hongkongban 1636 euró az éves fajlagos bérleti díj. A listán a harmadik helyezett New York 1162 euróval.
Európában Moszkva a legdrágább 1055 eurós fajlagos éves díjjal, ami 17 százalékkal kevesebb, mint egy évvel korábban. Ez legfőképpen a krími helyzetnek és az ukrán állapotnak köszönhető – áll a közleményben. Európában a második helyezett Párizs, évi 860 euróval. Itt 6,3 százalékos volt a bérletidíj-csökkenés a múlt évben.
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
A bvk hosszú távú döntés, az adózási kérdéseket ezt figyelembe véve célszerű kezelni.
Nem világos, hogy a leginkább szablyacsörgetésnek tekinthető kereskedelmi háború átmegy egy langymeleg állapotba, vagy augusztus elsején totális káosz lesz a vége.
Már a Szijjártó-libling akkugyáraknak sem jut az egyedi állami támogatásokból. Az Állami Számvevőszék súlyos kritikákat fogalmazott meg e rendszerrel szemben, mert nem szolgálja a gazdaság érdekeit.
A világ legnagyobb húsipari cége, a brazil JBS a New York-i tőzsdére lépett, hogy finanszírozza a további növekedését. A zilált múltú vállalatot rendre megtalálják környezetvédők, politikusok és piacfelügyeletek.
Egészen hihetetlennek tűnő hírek, melyekről kiderült, hogy igazak. Hihető átverések. Mindkét fajtából jutott bőven az elmúlt hetekben a közösségi oldalakra.
Néhány szón, gesztuson múlt 1990-ben, hogy nem borította el Erdélyt az erőszak.