Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Rengeteg márvány, hatalmas csönd, és semmi olyasmi, amit életnek neveznénk, írja a világ legdrágább lakóépületéről egy befektetési tanácsadó.
A szupergazdagok olyan helyen élnek, teljesen elszigetelve a társadalomtól, ahol semmivel nem találkozik az ember, amit életnek nevezne, nincsenek zajok vagy szagok, vagy például szemkontaktus a személyzettel, csak csönd és márvány. Ezt írja a világ legdrágább lakóépületéről, a One Hyde Parkról egy befektetési tanácsadó a Business Insideren, aki elment megnézni két eladó lakást, majd elmesélte, milyen érzés volt a szupergazdagok „társasházában” járkálni.
Az épület a Hyde Parkra néz, London központjában, a Knightsbridge városrészben, és sokat elárul a lakóiról, hogy van benne üzlethelyisége a Rolexnek, a McLarennek és az Abu Dhabi Iszlám Banknak.
Egy pletyka szerint 2010-ben egy penthouse-t 140 millió fontért adtak el, vagyis hajszál híján 57 milliárd(!) forintért. Ennek a lakásnak négyzetmétere nagyjából 40 millió forint. Ha ez igaz, akkor a nyolc éve elkészült lakóépület a legdrágább a Földön, és még ma is vannak benne eladatlan lakások. Egy egyszobás lakás ára nagyjából négymilliárd forintra jön ki.
Az épületet őrző biztonságiak simán beválnának katonai táborok őrzésében is, és a látogató nem sétálhat csak úgy be, csak miután bemondja a megfelelő jelszót.
Az épületben rengeteg a márvány és nagy a csönd. A Business Insidernek súgó tanácsadó szerint a belépőt a szupergazdagok kellemes, egyszínű világa fogadja, amelyből az egyszerű halandókkal együtt a színeket, a zajt, és egyáltalán a vibrálás bármilyen jelét is kizárták.
Ha valaki meg akar nézni egy lakást, az ingatlanügynökön kívül kötelezően jelen kell lennie az ingatlanfejlesztő képviselőjének, aki választ ad a kérdéseire. A személyzet soha nem néz az ember szemébe, ami úgy tűnik, mintha a szabályzat része lenne.
Mielőtt belép a lakásba, amit mutatnak neki, le kell venni a cipőjét, és nem készíthet fotókat sem. A lakásban is rengeteg a márvány, és a bútorok is egyszínűek. Kívülről semmiféle zaj nem szűrődik be, az ablakot – állítólag – nem lehet kinyitni, a levegő csak a légkondícionálón keresztül érkezik, a kaja pedig a szomszédos hotelből, egy külön erre a célra szolgáló folyosón.
Olyan ez a hely, ahol az ember teljesen izoláltan élhet London többi részétől, sőt, azoktól is, akik a One Hyde Parkban laknak. A lakások elrendezése megakadályozza, hogy akár csak a teraszon is összenézzen a szomszédokkal. A Business Insider írója aközben sem találkozott senkivel, miközben átmentek megnézni egy másik lakást, az edzőtermet és az uszodát.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Év végén élesedne az unió erdőirtás ellen fellépő kereskedelmi rendelete, ami a világ két kedvenc barna babján túl még további öt termékcsoport behozatalát szabályozná. Sokak szerint a hatályba lépést halasztani kellene, vagy inkább hagyni az egészet a fenébe.
A Tisza szigetek korábbi koordinátora, Farkas Dezső az elnöke az Irány a Jövő Pártnak.
Ez a HVG heti gazdasági összefoglalója.
Az USA közéletének legnagyobb sztorija végzetes is lehet az amerikai elnök számára.
A Gyurcsány-tánc óta nem láttunk ilyet.
A zenészek nem küldhetik azt az üzenetet, hogy nem érdekli őket, mi történik az országban, ahol játszanak.