Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A dizájn és a funkcionalitás szempontjából rangsorolták nemzetközi szakértők az újonnan épült felhőkarcolókat, így állt össze a tavalyi év legjobbjainak listája.
A listára olyan épületek kerülhettek fel, amelyek építése tavaly fejeződött be, és legalább 100 méter magasak. A győztes, a saghaj belvárosában álló Shanghai Tower ezt könnyen teljesítette: a 127 emeletes üveggel borított, különleges formájú felhőkarcoló 632 méteres, jelenleg ez a világ második legmagasabb épülete. Hét éven át épült, 2,4 millió dolláros költséggel.
Az amerikai firmGensler tervezőiroda és a kínai Jun Xia által tervezett épületnek nem a magassága az egyetlen speciális jellemzője: ebben üzemelnek a világ leggyorsabb liftjei, ebben van a legmagasabban található étterem, kilátó és panorámás úszómedence.
A második helyezett a moszkvai Evolution Tower lett, amelyet a sanghaji felhőkarcolóhoz hasonlóan „csavarosra” terveztek. Minden egyes emelete három fokkal van elforgatva az alatta fekvőhöz képest, így az aljától a tetejéig összesen 150 fokban fordul meg.
A harmadik a listán a milánói Il Dritto (az egyenes) elnevezésű épület lett, amely a japán Arata Iszozaki és az olasz Andrea Maffei tervei alapján készült. A 210 méter magas torony tulajdonosa a német pénzügyi óriáscég, az Allianz.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.
Politikusokat, és résztvevőket kérdeztük Tusványoson arról, hogy el tudják-e képzelni, hogy a Fidesz 2026-ban ellenzékbe kerül.