Jogszabályi megfelelés az akkumulátorgyártás hulladékkezelésében – mit ír elő az EU és Magyarország?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Több mint 90 milliárd forintos projekt keretében építené meg Norvégi a világ legnagyobb, hajók számára készült alagútját. Egy félszigetet fúrnának át.
Norvégia az alagutak hazája, több mint 1100 alagutat használnak, most azonban egy különlegest terveznek építeni: 1,7 kilométer hosszú alagutat akarnak építeni hajók számára az ország délnyugati partvidékén fekvő Stadlandet-félsziget északnyugati részén. Ez lenne a világ legnagyobb ilyen építménye, a költségek 312 millió dollárt tennének ki – írja az Aquamagazin.hu. Erre azért van szükség, mert a félsziget időjárása híresen pocsék, gyakran itt mérik az ország legerősebb széllökéseit.
A projekt során a félsziget tövét fúrnák át.A munkálatok 2019-ben kezdődnének, és 2023-ra elkészülhet a 49 méter magas, 36 méter széles alagút. Az építőknek 3 millió köbméter sziklán kell átvájniuk magukat, ami 8 millió tonna kőtörmeléket jelent.
Az alagutat elsősorban a nagyobb hajók vehetnék igénybe, a napi átlagforgalom pedig 100 teher- és személyszállító hajóra tervezik.
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van egy piaci szegmens, amely feltámadni látszik, de a megrendelő fejével kell gondolkodni.
Egy akvizíció során a vételár mellett az adózási következményeket is hasznos számba venni a tranzakció tervezésekor.
A képzések támogatása segíti az alkalmazkodóképességet és a termelékenység javítását – a vállalkozások széles köre számára érhető el ehhez pályázati forrás.
Öt évtizede Steven Spielberg A cápával megteremtette, két évre rá barátja, George Lucas a Csillagok háborújával megerősítette a nyári bombasiker intézményét. A vakáció idején korábban olyan filmeket mutattak be, amelyektől nem vártak kirobbanó eredményt.
A napokban az orosz közlekedési miniszter is így járt, majd néhány órával később holtan találták meg az autójában.
A világ valaha élt leggazdagabb emberének nevét Nyugat-Afrikán kívül szinte senki nem hallotta, de mi a helyzet a többiekkel?