szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Balogh Samu szerint a mostani tervek már csak nyomokban tartalmazzák a Diákvárost.

Fudan helyett Diákváros
Nagy port kavart az Orbán-kormány terve, miszerint Budapesten nyitna campust a kínai kommunista pártot szolgáló Fudan Egyetem. Eredetileg a tervezett Diákváros területén építették volna fel a komplexumot 500 milliárd forintnyi kínai hitelből, de a tiltakozás hatására a kormány végül meggondolta magát és mégis inkább a Diákvárost építenék fel. Az ügy fejleményeit cikksorozatunkban követhetik!
Friss cikkek a témában

Onnan indultunk, hogy lesz egy Diákvárosunk, onnan eljutottunk oda, hogy a Diákváros mellett lesz egy kis egyetem, most ott tartunk, hogy lesz egy Fudan Egyetem, és talán mellette valamennyi Diákváros – mondta Balogh Samu, a főpolgármester kabinetfőnöke az ATV-hez tartozó Spirit FM műsorában.

Szerinte amíg egy hónappal ezelőtt Fürjes Balázs, a Miniszterelnökség Budapest és a fővárosi agglomeráció fejlesztéséért felelős államtitkára azzal próbált kiállni, hogy elfér egymás mellett a két fejlesztés, az újabb terv már csak nyomokban tartalmazza a Diákvárost. “Ez nyilvánvalóan teljességgel elfogadhatatlan, nem beszélve a hitelről” – hangoztatta a kabinetfőnök.

Arra a kérdésre, hogy van-e értelme konzultációt tartani a kérdésben, Balogh Samu azt mondta, “volt már egy népszavazási kezdeményezés az olimpia kapcsán, amikor a kormány megfutamodott”.

A Palkovics-trükk: így nyomja le ellenfeleit a kormány végrehajtóembere

A Magyar Tudományos Akadémia kutatóintézetei, a CEU, valamint a modellváltó egyetemek után ezúttal a Diákváros-projekt érdekeltjei kapnak ízelítőt, hogy milyen is az, amikor Palkovics a szavát adja valamire. Az innovációs és technológiai miniszter hétfőn egyeztetett a főváros vezetőivel a Fudan Egyetem kampuszának sorsáról, a jelek szerint pedig továbbra is csak azt érdemes elhinni Palkovicsnak, ami már megtörtént.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!