Bezárul a kiskapu a Wise, Revolut előtt is – drágul a vállalkozói bankolás?
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Nem szabhatja feltételként az önkormányzat azt, hogy a bérlő vállalja, ha lejár a szerződése, kiüríti a lakást.
Az önkormányzati lakások bérlésével kapcsolatos kúriai döntés jelent meg a Magyar Közlönyben. A határozat egy miskolci ügyben született. Az ottani önkormányzat 2013-ban kötött határozatlan idejű szerződést egy bérlővel, és a szerződésbe belekerült az is: a bérlő köteles közjegyzői okiratba foglalt nyilatkozatott tenni arról, hogy ha megszűnik a szerződése, akkor eleget tesz a lakás kiürítési kötelezettségének. Annak, hogy a bérleti szerződés hatályba léphessen, a feltétele volt, hogy ezt a közjegyzői okiratot a bérlő csatolja.
Hat évig rendben is volt ez így mindenkinek, 2019- december 31-ével azonban az önkormányzat felmondta a szerződést, a bérlő pedig a bírósághoz fordult. Az ügy a Kúriáig jutott, ott pedig kimondták: az önkormányzat nem jogosult arra, hogy a bérleti szerződés aláírását olyan feltételhez kösse, amely nem szerepel a lakástörvényben. Vagyis mivel a lakástörvényben ilyen kikötés nem szerepel, az önkormányzat nem rendelhette volna el, hogy csak egy kiürítés vállalásáról szóló okirat aláírása után léphet hatályba a bérleti szerződés.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Számos adómentesen vagy kedvezményesen biztosítható juttatási forma közül lehet választani.
Jelentős ingatlanár- és bérletidíj-emelkedés a kkv-k körében népszerű lakásirodák és B-kategóriás irodaházak piacán is.
Költséghatékony és magas minőségű szolgáltatások érhetők el, akár a teljes munkavállalói körre, akár csak a kulcspozícióban lévő alkalmazottakra.
A rivális Superman után eljött a Marvel pályamódosításának ideje.
A Fidesz kommunikációs igazgatója mindkét cégnek felrótta, hogy korábban az előadó mellett álltak.