szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Megérkeztek a tüntető gazdák első csoportjai erőgépeikkel Budapestre hétfőn késő este.

Az MTI helyszínen tartózkodó tudósítójának jelentése szerint mintegy 500 erőgép van már a Felvonulási téren, ahol a szervezők rendben leállították a demonstráló gazdák traktorait. A konvojok rendőri biztosítás mellett érték el a Felvonulási teret, a fővárosba tartva a gazdák traktorjaikkal több helyen torlódásokat okoztak az utakon. A szervezők mintegy hétszáz erőgépre számítanak.

A gazdák az ország majd minden részéről érkeztek a fővárosba a többnapos demonstrációra; a tüntetésre készülők azért elégedetlenek, mert még nem kapták meg a különböző támogatásokat.

A gazdatüntetésen 15 gazdaszervezet vesz részt hivatalosan. Kedden négy traktorral vonulnak a Kossuth térre, ahol Parlament előtt délben gazda-nagygyűlést tartanak.

Több civil szervezet szolidaritási nyilatkozatot adott ki, amelyben kifejezik együttérzésüket a Budapestre érkező gazdákkal. A közlemény emlékeztet rá: a Védegylet, a Biokultúra Egyesület és a Magyar Természetvédők Szövetsége által szervezett múlt hét pénteki sajtótájékoztatón elhangzott, hogy közel kétmillió ember sorsa függ a mostani gazdademonstráció sikerétől.

A Budapestre traktorral érkező gazdálkodók arra akarnak rámutatni, hogy a vidéken élők, a gazdálkodók megélhetési gondjai a városlakók számára sem lehetnek közömbösek - írják.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Itthon

Gazdák tüntetnek a Kossuth téren

Mintegy ötven gazda kezdett délelőtt fél tizenegykor tüntetést Budapesten a Kossuth téren, azonnali intézkedéssorozatot követelve az agrártermelők támogatásának érdekében.

MTI/hvg.hu Itthon

Megindultak a gazdák

Ma reggel 7 órakor megkezdődött a több naposra tervezett országos gazdademonstráció, amelynek első napján a gazdák munkagépekkel vonulnak Budapestre.

MTI Gazdaság

Cáfolja a miniszter, hogy 150 milliárddal tartoznak a gazdáknak

Németh Imre földművelésügyi és vidékfejlesztési miniszter pénteken cáfolta azokat a sajtóban megjelent híreket, miszerint az agrártárca egyéves agrártámogatással lenne adósa a gazdáknak, illetve hogy a múlt évi agrártámogatások összege 150 milliárd forint körül mozogna.