szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Reformétkeztetést vezet be Újbuda az önkormányzati iskolák többségében. A januári iskolakezdéssel a konyhákban egészségmegőrző, reform étrend váltja fel az eddigi hagyományos menüt.

A 21 önkormányzati iskola közül öt-hat kivételével, amelyek önállóan gazdálkodnak, az ebédek összeállításánál figyelnek arra, hogy ne használjanak cukrászsüteményeket, vörös húsokat és állati eredetű zsiradékot. Kerülik a só és a cukor túlzott arányú bevitelét, valamint az állati eredetű fehérjét növényi eredetűre cserélik. A gyerekek több zöldséget, friss gyümölcsöt és tejterméket kapnak. A konyhákban csak teljes kiőrlésű lisztből készült pékárut kínálnak majd.

Bács Márton, a kerület alpolgármester elmondta, hogy a közbeszerzési eljárásra az eddig is szolgáltató három céget hívták meg. A reformkonyha bevezetése a XI. kerületi költségvetésre is hatással van, mintegy harminc százalékkal drágább a hagyományos étkeztetésnél, így egy ebéd nettó áron 115 forintba kerül. Az önállóan gazdálkodó kerületi iskolák, ahol még nem vezették be a reformétkeztetést, a jövőben csatlakozhatnak a programhoz.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Itthon

Mi legyen az iskolai büfék étlapján?

Elkészült az Oktatási Minisztérium szeptemberi rendeletét előkészítő ajánlás, amelyet az Országos Élelmiszerbiztonsági és Táplálkozástudományi Intézet készített segítve a szülőket abban, hogy eldönthessék megfelel-e az iskolai büfék kínálata az egészséges táplálkozás követelményeinek.

MTI Itthon

Szeptembertől új árukínálat az iskolai büfékben

Az oktatási tárca rendelettervezete szerint az iskolai büfé árukínálatának kialakításakor az iskolai, kollégiumi, szülői szervezetet, illetve a diákönkormányzatot egyetértési jog illeti meg - mondta Magyar Bálint oktatási miniszter.