szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

A rendőrség állományán kívül más személy, vagy személyek nem viseltek egyenruhát az elmúlt hetekben történt rendőri intézkedések során, így október 23-án, a tüntetések feloszlatásakor sem - reagált Jármy Tibor, a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) szóvivője a Csurka István által a legfőbb ügyészhez címzett levelére.

A MIÉP elnöke a Magyar Rádió egyik műsorában elhangzott információkra alapozva azzal a kérdéssel fordult Kovács Tamás legfőbb ügyészhez: indítson azonnali vizsgálatot arra vonatkozóan, hogy a tüntetőkkel szemben fellépő magyar rendőrség kötelékében nem magyarul beszélő, de a magyar rendőrség egyenruháját viselő és a tömegoszlatásban résztvevő külföldi személyek is voltak-e? 
 
Híresztelésekre, pletykákra a rendőrség nem reagál - mondta Jármy Tibor őrnagy, a BRFK szóvivője. A magyar rendőrség állományán kívül más személy nem viselt egyenruhát sem október 23-án, sem pedig korábban, a tömegoszlatásban és más jellegű intézkedésekben civilek nem vettek részt. 
 
A szóvívő szerint az is valótlan állítás, hogy a rendőrök civil biztonsági cég embereit szereltek volna fel védőfelszereléssel és egyenruhával, hogy segítsék a rendőrségi intézkedést. Az őrnagy megjegyezte: rendőri egyenruhát, felszerelést civilek nem viselhetnek, azzal nem élhetnek vissza, már csak azért sem, mert az egyenruhával való visszaélést a törvény börtönbüntetéssel fenyegeti.
 
A Büntető Törvénykönyv szerint "a hivatásos állomány egyenruhája és azonosító jelvényei - beleértve a szolgálati igazolványt is - védelmet élveznek. Viselésükre csak a hivatásos állomány tagja vagy nyugdíjasa jogosult. Állományon kívüli felhasználásuk csak művészeti tevékenység céljából engedélyezhető. Az egyenruhával és azonosító jelvénnyel való visszaélés a visszaélés jellegének megfelelően bűncselekmény vagy szabálysértés."
HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

hvg.hu Itthon

Milyen fegyvereket vethettek volna még be a rendőrök?

Legalább nyolc olyan tömegoszlató eszköz ismert, amit nem rendszeresítettek a magyar rendőrségnél, noha a gumilövedékekhez és a könnygázgránátokhoz hasonlóan kiválóan alkalmas arra, hogy elvegye a kedvét az utcai harcosoknak a randalírozástól, netán kellemetlen pillanatokat okozzon „műveleti területre” tévedt ártatlan járókelőknek.

MTI Itthon

Rendőri túlkapásokról érdeklődik az EU-bizottság

A tüntetők elleni esetleges túlzott rendőri erőszakkal kapcsolatos információkról érdeklődik Franco Frattini, az Európai Bizottság jogi és igazságügyi felelőse Petrétei József igazságügyi és rendészeti miniszterhez írt levelében.