Tetszett a cikk?

Bűnszervezet vezetésével, önbíráskodással és a Ragyás Tóni gúnynéven ismert bűnöző megöletésével is gyanúsítják azt a Magyar Róbertet, aki két éve Orbán Viktorral fényképeztette magát.

Generációváltás folyik a fővárosi éjszakai életben. A kilencvenes évek gyilkos merényletei, Seress Zoltán, Boross Tamás halála, Tasnádi Péter vagy az olajbűncselekményekkel is meggyanúsított Energol-Conti-Car-csoport vezetőinek hosszas bebörtönzése megkönnyítette a fiatalabb, gyakran vidéki hátterű kisebb főnökök megerősödését. Noha ezt bírósági ítélet még nem támasztja alá, csak a rendőrség által megfogalmazott gyanú, a bűnüldözők ebbe a körbe sorolják az általuk személyiségi jogi megfontolások miatt következetesen csak M. Róbertként emlegetett, Borsod megye északi részéből származó férfit és csapatát.

Magyar Róbert akkor tett szert országos ismertségre, amikor a választások előtt két fotó is megjelent, amelyen egy étteremben együtt szerepelt Orbán Viktorral - ami arra utal, hogy a politikusok biztonsági főnökei sem tanultak a közös fényképezkedéshez vezető, nagy vihart kavart Kuncze-Prisztás-esetből. Magyar neve a szervezett bűnözés elleni talán legjelentősebb perben, Radnai László és társai (a hajdani Energol-Conti-Car-csoport vezetői) tárgyalásán is többször elhangzott: hol mint gyilkosra, hol mint halállistára felvett, kivégzendő célszemélyre utaltak rá.

"Magyar Robinak a neve felmerült a Ragyás Tóni-féle emberöléssel kapcsolatban. Azt nem tudom, hogy a Ragyás Tóni a Radnai-féle társasággal hogyan állt kapcsolatban, de valahogy ezzel összefüggésben merült fel a Magyar Robival szemben történő fellépésnek az ötlete. (...) A felderítés a lakása környékén elkezdődött. Zuglóban lakik egy elég sötét helyen, ahol akármi megtörténhet. Ezt az akciót a Zöldiék hajtották volna végre" - vallotta a kecskeméti maffiaper egyik védett tanúja a jelenleg előzetes letartóztatásban ülő Magyar Róbertről, aki bűnszervezet vezetése, zsarolás, emberölésre felbujtás gyanújával van rács mögött.

A kecskeméti maffiaper védett tanújának személyét persze az érintettek igen hamar azonosítani tudták. Ő az egyelőre nem jogerős ítélet szerinti bűnszervezet (HVG, 2006. április 21.) egyik középvezetőjének, az első fokon 8 évi szabadságvesztéssel sújtott Molnár Miklós Richárdnak a vallomásában emlegetett Ricsinek a katonája volt. Egy másik vallomásában még egyértelműbben fogalmazott: "Felkerült a Magyar Róbert is a listára, akinek Ricsivel volt ellentéte. Úgy gondolták, hogy a Ragyás Tónit ő ölette meg, mindenki így tudta. Radnai és Ragyás Tóni tudtommal együtt dolgoztak. (...) Molnár Richárd meg is kérte a testvérét, Janót, hogy térképezze fel lakóhelyét Magyar Róbertnek, de aztán ő is lekerült a listáról."

A cikk folytatása (Oldaltörés)

A Ragyás gúnynevű Hendlein Antalt 2003. augusztus 27-én a III. kerületi Vihar utcai biliárdszalon előtt szabályosan kivégezték, rendőrségi források szerint tíz lövést kapott. Megölése miatt felváltva vizsgálódott a Nemzeti Nyomozó Iroda és a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK). Több személy, csoport is gyanúba került, mivel a még az éjszakai életben is kirívóan agresszív, indulatos férfi többek érdekeit is sértette. A végül gyanúsítottként megnevezett "M. Róbert" esetében az indíték a BRFK szerint alapvetően egy személyes sérelem, amolyan becsületbeli ügy lehetett. Még 2003 augusztusában Magyar egy ismerőse érdekében tanácskozásra hívta Hendleint a Római-parton - egy Ragyás Tóni által még hat évvel korábban megvert vállalkozó számára próbált volna a gyanú szerint bocsánatkérést és anyagi elégtételt kicsikarni -, de Ragyásék fegyvert rántottak, s Magyaréknak szégyenszemre futniuk kellett.

Igencsak gyenge lábon állónak tartja Magyar védője, Parti Ágnes a gyanúsításban megfogalmazott indítékot. Ráadásul mindeddig a kulcsfontosságú szembesítésekre sem került sor, noha védence más ügyek miatt immár vagy kilenc hónapja előzetes letartóztatásban van. Zsigmond Csaba százados, a BRFK kiemelt ügyek osztályának vezetője viszont a HVG kérdésére azt hangsúlyozta, hogy a nyomozás érdekében még sok mindenről hallgatnia kell. Fénykorában a százados szerint több tucat, esetenként akár száznál több személyt is tudott mozgósítani a viszonylag kis termetű, de korábban küzdősportokat űző gyanúsított, aki 2002-ben költözött Budapestre, emberei zömét azonban Edelény-Sajószentpéter környékéről toborozta.

A bűncselekmények elkövetésében részt vevők közül többen is tettek már rá terhelő vallomást, tárgyi bizonyítékokkal is rendelkeznek, de ennél többet egyelőre nem kívánnak nyilvánosságra hozni a rendőrök, azzal pedig végképp nem foglalkoznak, hogy kivel, miként fényképezkedett. Megerősítik viszont, hogy Ragyás megöletése mellett más ügyekkel is gyanúsítják Magyart, például Mátészalkán az ő megbízásából majd tucatnyian támadták meg egy cigarettacsempész házát, és csak a szerencsén múlt, hogy a likvidálási szándékkal összevissza lövöldöző "katonák" senkit sem találtak el. Azt követően pedig önbíráskodással, majd zsarolással gyanúsították őt és társait, hogy az érdekeltségi körükbe tartozó Colosseum diszkó és kaszinó egyik alkalmazottját rajtakapták a játékgépek manipulálásán. Közvetlen összeütközésbe került csoportja a kecskeméti maffiaper koronatanújával, a szerb Szlobodan Sztojanoviccsal és a már említett Molnár Miklós Richárddal, akik egy "ügyfelük" védelmében tűzpárbajt vívtak 2004 nyarán a Colosseum előtt Magyar csapatával; csak a véletlennek köszönhető, hogy a lövöldözésnek mindössze egy könnyű sérültje lett.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Itthon

Kecskeméti maffiaper: 68 év fegyház

Összesen 68 év fegyházbüntetést osztott szét első fokú ítéletében a Kecskeméten folyó maffiaper vádlottjaira Fodor Endre tanácsvezető bíró.

hvg.hu Itthon

Kecskeméti maffiaper: mi lesz az elítéltek üzleteivel?

Az alvilági erőviszonyok átrendeződését is eredményezheti a kecskeméti maffiaperben született elsőfokú ítélet: a vádlottakat összesen 68 év fegyházbüntetésre ítélték. Az elsőrendű vádlott 12 évet kapott, de társai sem úszták meg sokkal kevesebbel. Bár úgy tudjuk, a bandának vannak még szabadlábon lévő tagjai, valószínűtlen, hogy a börtönből a vezetők képesek lesznek tovább irányítani kinti érdekeltségeiket, amelyekre így más bűnözői csoportok tehetik rá kezeiket.