szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Somogyban két elnöke lett az MSZP megyei szervezetének, Kolber István továbbra is megőrizte elnöki posztját, Lamperth Mónika pedig az újonnan létrehozott ügyvezető elnöki tisztséget tölti be.

A szombaton tartott tisztújító küldöttgyűlésén a miniszterelnököt javasolták a párt országos elnökének. Kolber István, a Miniszterelnöki Hivatal regionális fejlesztésekért felelős államtitkára, egyúttal Kaposvár 2-es számú választókerületének országgyűlési képviselője "példaértékűnek, somogyi modellnek" nevezte a kettős elnökséget.

"Éreztük a feszültséget" - mondta a kettős jelölésről szólva, s annak magyarázataként, hogy miért változtatták meg a szervezeti és működési szabályzatot, s hozták létre az ügyvezető elnöki posztot.

Lamperth azt mondta: "volt aggodalom a tagságban, hogy tudunk úgy választani, hogy mindenki nyertes legyen".

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Itthon

Gyurcsány a magyar EP-képviselőkkel egyeztet

Az energiapolitika, a schengeni csatlakozás és az Európai Unió bővítésének kérdéseiről folytat megbeszélést a miniszterelnök szocialista, szabad demokrata, illetve MDF-es európai parlamenti képviselőkkel pénteken.

MTI Itthon

Orbán minősítette a Schmidt-affért

Egy jelentéktelen ügyről van szó - nyilatkozta Orbán Viktor a Blikknek, azzal a Magyar Nemzetben a hét elején megjelent állítással kapcsolatban, hogy Schmidt Mária pártot alapítana.

Itthon

Politikusok bulvároffenzívája

A magánélet irányított kiteregetése imázsjavításra tökéletes - állítják píárszakemberek, akik szerint a közszereplők közül többen hamarosan követik a bulvármédiában kitárulkozó Kóka Jánost és Rogán Antalt.