szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

A kulturális, tudományos és egészségügyi javak, az ezekhez kapcsolódó intézmények nem állhatnak kizárólag a magántőke befolyása alatt. Erről Gyurcsány Ferenc beszélt pénteken Budapesten, a Szociáldemokrácia a XXI. század elején című konferencián.

Ezeknek a javaknak a közszolgáltatások körében kell maradniuk, de az intézmények működésében biztosítani kell az átláthatóság, a hatékonyság elvét, azaz a magántőke korlátozott bevonása a kívánatos - közölte a miniszterelnök, szocialista pártelnök a Magyar Tudományos Akadémia Politikai Tudományok Intézete által szervezett rendezvényen.
   
Gyurcsány Ferenc beszélt arról is, hogy a baloldal hagyományos eszményei ma is érvényesek, és nem ért egyet a baloldal és a jobboldal összemosásával, a pártok temetésével, mert az a parlamenti
demokrácia működésével szembeni fellépés táptalaja.
 

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Itthon

Bruttó 800 ezret adna a képviselőknek Gyurcsány

Nagyjából bruttó 800 ezer forintot - az államtitkári fizetés szintjét - tartaná elfogadható fizetésnek a parlamenti képviselők számára Gyurcsány Ferenc miniszterelnök, aki TV2 kereskedelmi televízió szerda reggeli műsorában úgy vélekedett, hogy ez a díjazás a munka mennyiségét és a felelősségi viszonyokat is tükrözné.

MTI Itthon

Baja, Hagyó és Juhász is kiadta volna Gyurcsányt

Az ellenzéki képviselők mellett öt szocialista képviselő - Baja Ferenc, Hagyó Miklós, Juhász Ferenc, Molnár Gyula és Pál Tibor - is Gyurcsány Ferenc kiadása mellett voksolt egy keddi parlamenti szavazáson, de az Országgyűlés többsége végül nem függesztette fel a kormányfő mentelmi jogát - írta szerdai számában a Magyar Nemzet.

Vélemény

Topolánszky Gyurcsányról, Zuschlagról és Ocsovairól

Debreczeni József könyvében Gyurcsány Ferenc felidézi az ifjúsági és sportminisztérium élén eltöltött időszakot, és kábítószerügyekben illetékes helyettes államtitkárát, Topolánszky Ákost „elsőrendű szakembernek, tisztességes köztisztviselőnek” nevezi. Fájlalja, hogy 2003 októberében menesztették a minisztériumból, amiért az akkori közigazgatási államtitkárt teszi felelőssé. Topolánszky, aki ma a Nemzeti Drogmegelőzési Intézet igazgatóhelyettese, most az egykori tárcán belül kialakult informális hierarchiáról, a "visszautasíthatatlan" követelésekről, a pályázati pénzek elosztását eleve meghatározó politikusi előzsűriről beszél, és feltárja kirúgásának valódi körülményeit.