szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

A médiatörvény társadalmi kommunikációra vonatkozó passzusait módosítaná az az indítvány, amelyről Lévai Katalin európai uniós szocialista képviselő beszélt kedden a Civilkomp Konferencián.

A parlamenti közmeghallgatás intézményét emelnék be a jogszabályba. Ez konkrét példákon keresztül közvetítené az emberek problémáját a politikai vezetésnek. A nyitott jogalkalmazásnak az a célja, hogy a civilek minél nagyobb erővel vegyenek részt a törvény előkészítő fázisában - mondta Lévai Katalin európai uniós szocialista képviselő.
 
Megemlítette, hogy a nyugati demokráciákban is a szociális politikában csak akkor történik változás, ha egy kormányt a civil szervezetek befolyásolni tudnak. Külön beszélt a roma fórumról, amelynek Magyarország legnagyobb kisebbségének érdekeit kell képviselnie a törvény-előkészítés során. Ezzel kapcsolatban megjegyezte: nem jó a civil szervezeteknek, ha a pártokhoz kötődnek.
 
Rauh Edit, a szociális és munkaügyi tárca esélyegyenlőségi szakállamtitkára emlékeztetett arra, hogy a kisebbségek jogegyenlősége sokszínűséget eredményez, ami az Európai Unió javára szolgál. Felhívta a figyelmet a hátrányos helyzetű társadalmi csoportok oktatási, foglalkoztatási felzárkóztatására, és az antidiszkriminációs intézményrendszer széles körű megismertetésére, amelyet többek között az ombudsmanok és az Egyenlő Bánásmód Hivatala képvisel.
 
A szakállamtitkár ismertette a Magyar Tudományos Akadémia kutatásának eredményeit: a kutatók arra a következtetésekre jutottak, hogy a politikára is hatással kell lennie a civil szervezeteknek, amelynek egyik alappillére az esélyegyenlőség megteremtése. Ehhez kapcsolódóan esélyegyenlőségi kalendáriumot adnak ki, amely a minisztérium honlapján megtekinthető.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Média

Elkészült az új médiatörvény-tervezet végső változata

Benyújtotta a médiatörvény helyébe javasolt új jogszabály tervezetének végső változatát az erre felkért szakmai grémium az Országos Rádió és Televízió Testületnek (ORTT). A testület a közeljövőben kezdi tárgyalni az anyagot, amely a közszolgálati médiumok működésének részletes szabályozását egy később kidolgozandó külön törvényre bízná.

MTI Itthon

A pártok nem foglalkoznak a médiatörvény-tervezettel

Érdemben nem foglalkozik sem az Országgyűlés, sem annak kulturális és sajtó bizottsága azzal a médiatörvény-tervezettel, amelyet az Országos Rádió és Televízió Testület (ORTT) felkérésére készített közel kétéves munkával egy szakértői bizottság - értesült parlamenti forrásból az MTI.