szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Horn Gábor, államtitkár szerint politikai értelemben nem leselkedik veszély azokra a biztosítókra, amelyek szerepet vállalnak az egészségbiztosítási rendszer átalakításában. Az SZDSZ ügyvivője a közszolgálati televízióban azt mondta: egy esetleges szerződésbontás következményeit az államnak kellene viselnie.

„Orbán Viktor rosszul mondja, rosszul tudja; azok a biztosítók, akik bejönnek ebbe a rendszerbe és aláírnak egy szerződést, ha azt az állam egyoldalúan felbontja, akkor annak az összes következményét (...) az államnak kell viselnie" – hangoztatta a liberális politikus a Nap-kelte című műsorban. Horn utalt ezzel a Fidesz vezetőjének azokra a nyilatkozataira, amelyekben Orbán leszögezte: ha pártja kormányra kerül, visszaállítják az eredeti állapotot az egészségügyben.

Horn Gábor „szemenszedett hazugságokra” épülő vádaskodásnak nevezte a Fidesznek az egészségbiztosítás átalakításával kapcsolatos érveit. Véleménye szerint nem igaz, hogy a magyar társadalom egésze szemben áll az új rendszer bevezetésével. Mint mondta, a társadalom „jó része nem érti még ezt a dolgot”.

A liberális politikus szerint a Magyar Orvosi Kamara "”politikai alapon” helyezkedik szembe az új egészségbiztosítási rendszerrel. Arra az újságírói kérdésre: úgy gondolja-e, az említett kamara nem a szakmát helyezi előtérbe, hanem azt, hogy egy politikai erőnek megfeleljen, azt mondta: meggyőződése szerint az orvosi kamara esetében erről van szó.

Közölte azt is: nem számít arra, hogy Sólyom László köztársasági elnök a két ünnep között nem írja alá a törvényt. Elmondta, álláspontja szerint ebben a „költségvetési tulajdonviszonyokat átalakító” kérdésben nem lehet népszavazást kiírni, mert az „nem állja ki az alkotmánybíróság próbáját”.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Itthon

Egészségügyi reform: Szili megszakította Mikola felszólalását

Az egészségügyi reformot és az egészségbiztosítási átalakítást bírálta Mikola István, a Fidesz szakpolitikusa hétfőn napirend előtt az Országgyűlésben, Horváth Ágnes egészségügyi miniszter ezzel szemben igazságos, fenntartható és jobb minőségű ellátásról beszélt.

MTI/hvg.hu Itthon

Elfogadták az egészségbiztosítási törvényt, lesz népszavazás

Az Országgyűlés név szerinti szavazással elfogadta az egészségbiztosítási pénztárakról szóló törvényt. 204-en voksoltak igennel, 168-an nemmel, Gyenesei István független képviselő pedig egyedüliként tartózkodott. A szavazás zaklatott körülmények között zajlott. A T. Ház lényegében egységesen fogadta el a tandíjról, a vizitdíjról és a kórházi napidíjról szóló népszavazási kezdeményezéseket jóváhagyó országgyűlési határozatokat.

MTI Itthon

Értelmiségiek az egészségbiztosítási reformtörvény mellett

Száztizenhét értelmiségi, újságíró, közgazdász vasárnap nyilatkozatban kérte az egészségbiztosítási reformtörvény ellen tiltakozókat: ne akadályozzák az egészségügyi rendszer hatékonyabbá és ugyanakkor igazságosabbá tételére irányuló próbálkozásokat.