szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Legkésőbb március 27-éig kell kiírnia a köztársasági elnöknek az európai parlamenti választást a jogszabályok értelmében.

Sólyom László államfő mozgástere nem túl nagy, mert csak az Európai Unió által meghatározott négy lehetséges időpont - június 4-e, 5-e, 6-a és 7-e - közül választhat. Az időpont meghatározásának jelentősége abban áll, hogy a pártok ekkortól kezdhetik meg hivatalosan is a kampányukat.
   
A jogszabályok értelmében a köztársasági elnöknek a szavazást megelőző 72. napig kell kiírnia a választást. Öt évvel korábban Mádl Ferenc akkori államfő március 17-én, tehát a szavazást megelőző 75. napon írta ki az európai parlamenti választást június 13-ára, vasárnapra.
   
Akkor a pártok azt javasolták a köztársasági elnöknek, hogy a választásokat március 15-e után írja ki, hogy a kampány ne zavarja meg az 1848-as megemlékezéseket.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Itthon

EP-választás: Orbán elindította a vitasorozatot

Csak jobboldali, majd pedig nemzeti egység létrehozásával érhető el a teljes változás, így aki nem a jobboldali egységre szavaz, az a változás lehetőségét kockáztatja - mondta Orbán Viktor, a Fidesz elnöke pénteken, a párt Magyarország többre képes címmel megrendezett programalkotó vitasorozatának első rendezvényén.

MTI Itthon

Kósáné nem újrázik az EP-választásokon

Nem indul a jövő évi európai parlamenti (EP) választáson Kósáné Kovács Magda szocialista képviselő. A politikus szombaton azt is elmondta, hogy szerinte az MSZP EP-listáját olyan embernek kell vezetnie, akiről azonosítani tudják a baloldalt.

MTI Itthon

AZ EP-választás napján lesz a pécsi időközi is

Várhatóan egy napon, június 7-én vasárnap lesz a Toller László gondnokság alá helyezése miatt szükséges pécsi időközi országgyűlési képviselő-választás valamint az európai parlamenti választás az Országos Választási Bizottság (OVB) hétfő délutáni döntése értelmében.